logo

Artvin’de sakin bir seçim yaşandı

Artvin’de seçim sakin bir şekilde gerçekleştirildi. Sabah 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi, saat 17.00’da sona erdi. Sandıklarda yer yer yoğunluk yaşansa da genel itibariyle Artvinli seçmenler fazla sıra beklemeden oylarını kullanabildiler.

Artvin Valisi Kemal Cirit, genel seçimler dolayısıyla kentte oy kullanma işleminin sorunsuz devam ettiğini bildirdi. Vali Kemal Cirit ve eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, öğle saatlerinde oy kullanmak için Çarşı Mahallesi Halkevi Caddesi’ndeki konutundan çıkıp yaya olarak aynı mahalledeki Gazi Ortaokulu’na geldi. Cirit çifti daha sonra buradaki 1020 No’lu sandıkta oy kullandı.

Oy kullanma işlemi sonrası okuldaki sandık görevlileri ve vatandaşlarla sohbet eden Cirit çifti, daha sonra okul bahçesinde oy kullanmak için gelen vatandaşlarla sohbet etti. Vali Cirit, burada yaptığı açıklamada, genel seçimler sebebiyle kentte herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Kentteki 621 sandıkta 129 bin 961 seçmenin oy kullanacağını belirten Cirit, “Artvin’de genel seçimler dolayısıyla oy kullanma işlemi sorunsuz sürüyor. İlimizde şuana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Kentimizde oy kullanmak isteyen ancak sağlık sorunları sebebiyle kendi imkanları ile oy kullanmaya gidemeyen vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu çerçevede 95 yaşındaki şeker hastası Ahmet Şeyhoğlu’nu da İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ambulansımızla sandığa götürüp oy kullanmasını sağladık” dedi. Vali Cirit daha sonra ildeki seçim çalışmalarını koordine etmek için Valiliğe geçti.

Siyasi isimler oylarını nerede kullandılar

Siyasi isimler de oylarını Artvin’de kullandılar. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla memleketi Şavşat Meydancık’da, CHP Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Artvin Merkez’de oy kullandılar. MHP Milletvekili adayı Muhammet Altunal’da Artvin Merkez’de oylarını kullandılar. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin Merkez’de, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt ile MHP İl Başkanı Serdar Kılınç Artvin Merkez’de oy kullandılar.

Share
978 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?