logo

Artvin’de Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Ramazan Bayramı münasebetiyle Kutlama Mesajı yayınladı.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla mesajında; “Bayramlar, kardeşliğin dostluğun helalleşme ve sevincin yaşandığı istisnai günlerdir. Mübarek Ramazan ayının akabinde, bu istisnai günleri yaşamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Bu vesile ile Ramazan Bayramının öncelikle tüm İslam alemine, milletimize ve Artvinli hemşerilerimize barış huzur ve kardeşlik getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, tüm hemşerilerime saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında Vali Ömer Doğanay, “Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz” vurgusunda bulundu.

Mesajında Vali Ömer Doğanay; “Dostluk ve kardeşliğin sıcaklığını hissettiğimiz, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, huzur, rahmet ve bereketi kuşanmış bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bayramlar, millet olarak dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik duygularımızın en üst seviyede yaşandığı, sevgi, dostluk, kardeşlik ve manevi duygularının en üst seviyede hissedildiği müstesna günlerdir.

Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir.

Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının Ülkemize, Milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Milletvekili adayı Erkan Balta’dan Bayram Mesajı

AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Av. Erkan Balta, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Özellikle İslam aleminde, birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzura ihtiyacımızın fazlaca hissedildiği bu günlerde, tüm İslam aleminin sevinç ve mutlulukla gireceği bir Ramazan Bayramı’nı Cenab-ı Allah’tan bizlere nasip etmesini diliyorum” dedi.

Mesajında; ”Yeni Başlangıçlar ve Yeni bir Türkiye temennisiyle Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerine yer veren AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Av. Erkan Balta, şunları kaydetti:

”Bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma üst kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir. Bununla birlikte bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bizler Türkiye’mizde ve Artvin’imizde Ramazan ayını çok verimli ve faydalı bir şekilde geçirdik. Cenab-ı Allah’ın bu dualarımızı kabul etmesi, kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşma temennisiyle, tüm Müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, bayramın Artvin’imize, ülkemize ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz ederim.”

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan yayımladığı mesajında, “Bugün milletçe, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özelikle bu günlerde birbirimize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Ülkesi ve vatanı için canlarını veren şehitlerimizin ailelerine, çocuklarına, kahraman gazilerimize, yetimlerimize her zaman sahip çıkan aziz milletimizin annelerimizi, babalarımızı, büyüklerimizi unutmayacağı inancıyla, birlik ve beraberliğimizi sonsuza dek muhafaza edelim. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını hakim kıldığımız sürece, daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphe yoktur. Bu duygular içinde bütün meslektaşlarımızın, Artvin halkının ve Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem milletimiz, hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Share
649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?