logo

Artvin’de Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi

Artvin Valiliğince Atapark önünde düzenlenen törene katılan Artvin Valisi Ömer Doğanay, katılımcıların bayramını kutlayarak, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlarla Vali Ömer Doğanay arasında sıcak bayram sohbetleri gerçekleştirilirken Artvin protokolü bayramda çalışan polisleri ve memleketlerinden ve de ailelerinden uzakta kalan askerlerinde bayramını kutlamayı unutmadı.

Vali Doğanay, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe burada kurulan stanta vatandaşlara kavurma, pilav ve baklava ikramında bulundu. Burada Artvin Valisi Ömer Doğanay, Milletvekili İsrafil Kışla ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bir süre vatandaşlarla sohbet ederek halkın bayram coşkusuna ortak oldular. Vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaşan Artvin Valisi Ömer Doğanay, bayramların milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren önemli günlerden olduğunu belirterek, bayramın mutlu, huzurlu bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

Bayramda Unutulmadılar

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ilimizin diğer protokol üyelerinin katılımı ile bayramda görevi başında olan polisler, ailelerinden uzakta bayramı geçirmek zorunda kalan askerler, bayramı hastalıkları nedeniyle hastanede geçirmek durumunda kalan hastalar ve görevleri nedeniyle hastanede bulunan doktor, hemşire ve hasta bakıcıları da unutmadılar. Bayram kutlamalarında ayrıca Garnizon şehitliği de ziyaret edildi.

Bayram Programı Yoğun Oldu

Buradaki törenin ardından Vali Doğanay ve beraberindekiler, Çarşı Mahallesi Polis Karakolu, 25. Mekanize Tugay Komutan Yardımcılığı ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada görev yapan asker ve polislerin bayramlarını kutladı.

Doğanay, daha sonra Artvin Devlet Hastanesini ziyaret ederek, burada tedavi gören hastalarla yakınlarının bayramlarını tebrik ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Ramazan Bayramı’nın hayırlı olması temennisinde bulunan Doğanay, son olarak beraberindekilerle Kolorta Mezarlığı’ndaki Garnizon Şehitliğini ziyaret etti.

Artvin’de huzur dolu bir bayram yaşandı

Artvin’de bayram kutlamaları huzur içerisinde başladı. Bayram namazı için bayramın birinci günü sabahın erken saatlerinde camiye koşan vatandaşlar, hep birlikte kılınan bayram namazının ardından önce camii avlularında bayramlaştılar. Daha sonra evlerine giden vatandaşların bayram telaşı başladı. Bayramda hiç kuşku yok ki en yoğun uğrak yerleri mezarlıklar oldu. Mezarlıklarda ebediyete intikal eden yakınların ziyaret edilmesi ve dualar edilmesinin ardından akraba ziyaretleri için koşuşturma başladı. İl genelinde huzur ortamında bir bayram yaşanırken bir iki ufak trafik kazasının haricinde il genelinde bayramın tadını kaçıran olay yaşanmaması bayramın coşkusunun katlanmasına vesile oldu.

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?