logo

Artvin’de Öğretmenler Günü Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Atatürk Anıtına Çelenk sunumuyla başlayan tören Ahmet Hamdi Tanpınar Merkezinde düzenlenen programla devam etti.

Törene Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un yanı sıra, Garnizon Komutanı Abdurrahman Cengiz Çerçi, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki davetliler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programda konuşan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 24 Kasım Öğretmenler Gününün öğretmenlerin hizmetlerinin ve emeklerinin asala unutulmayacağını simgeleyen özel bir gün olduğunu söyledi.

Başarılı çalışkan, milli ve manevi değerlere sahip nesillerin ancak öğretmenler sayesinde yetiştirileceğini belirten Doruk, ilim ve irfan sahibi öğretmenlerin toplum için, örnek kişi ve yol göstericiler olduğunu dile getirdi.

Doruk,”Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” veciz ifadesinde hayat bulan bir anlayış ve kültüre sahip bir millet olarak öğretmenlerin bu toplum için çok değerli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Görevini hakkıyla ifa eden, vizyon sahibi, idealini ve heyecanını daima diri tutan değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz her alanda kalkınıp güçlenecektir. Öğretmenli bir ideal ve sevgi mesleğidir. Dünyanın en öneli görevi öğretmenlerin omuzlarında bugünü ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizdir.”

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci de, teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılsa da eğitimin ana unsurunun öğretmenler olduğunu söyledi.

Öğretmenin etkili olmadığı bir eğitim sisteminin başarıya ulaşamayacağını belirten Kahveci, “Bu yüzden de öğretmenler çok büyük görevler düşmektedir. Erdem ve bilgelik ışığında yolumuza devam etmeliyiz. Ömrünü eğitime adamış tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı günü kutluyorum.” dedi.

Program konuşmaların ardından aday öğretmenlik süreci sona eren öğretimlerin yemin töreniyle devam ederken devamında okul öğrencilerince günün anlam ve önemine ilişkin hazırlanan oratoryo gösterisi sahnelendi.

Tören, başarılı öğretmenler ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Share
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?