logo

Artvin’de Neler Oluyor !

Artvin’de havaların soğumasıyla birlikte toprak kaymaları ve göçükler beraberinde geliyor.

 

Kış aylarıyla birlikte etkisini arttıran yağışlar ilimizde toprak kaymalarını ve göçüklerini beraberinde getirdi. Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul ilçelerimiz bu yağışlardan büyük zararlar görmüş hatta bazı bölgelerde son 50 yılın afetleri yaşanmıştı. İl merkezinde bu yağışlar etkisini diğer ilçelere göre az gösterse de son günlerde ilginç olaylar yaşanıyor.  İki gündür il merkezinde yağmur ve kar yağışı olmamasına rağmen toprak kaymaları dikkat çekti. Önceki gün şehir merkezinde bulunan Borçka, Hopa ve Arhavi ilçe dolmuş durağının üzerinde bulunan yol çöktü park halindeki araç da maddi hasar meydana geldi. Artvin Belediyesi ekipleri olaya hemen müdahale ederken, büyük bir facia atlatıldı.

Öte yandan sabah saatlerinde Çamlık Mahallesi Karadeniz Bakır İlköğretim Okulu’nun hemen üzerindeki yolda toprak kayması meydana geldi. Bu sırada seyir halindeki bir aracın üzerine toprak kayması nedeniyle ağaç düştü. Ağacın düşmesi nedeniyle araçta maddi hasar meydana gelirken, büyük bir korku yaşayan aracın içindeki kişilere olayda bir şey olmaması sevindirdi.

Son yıllara da etkisini gösteren bu tür afetlerde ihmalin olmaması için iyi bir fizibilite çalışması yapılmasını belirten Artvin halkı, yöneticilerden bir an önce çalışma başlatılması bekliyor.

Share
1909 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?
#

Artvin’de Neler Oluyor !” için 1 yorum

  1. Ali Ekber : diyor ki:

    Artvin’i %70 eğimli dağın yamacına kurarsan olacağı budur! Artvin şehir merkezi yanlış yere kurulmuştur!.Artvin için şehir merkezi olacak tek düz yer Ardanuç ilçesidir orayıda il merkezi yapacak baba yiğit yok!