logo

Artvin’de Marketlerde Etiket Kontrolü Yapıldı

Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin denetimlerini aralıksız sürdürürken, son olarak Marketlerde yaptığı denetimlerde Marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri incelendi.

 

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince vatandaşların alışverişlerini bilinçli yapabilmeleri amacı ile marketlerde kuru gıda, manav, kasap ve içecek reyonlarında etiket denetimi yapıldı. Zabıta ekiplerince denetimlerin sürdürüleceği ifade edilirken, işletme sahiplerine bu konularda daha titiz olmaları ve vatandaşlara ise duyarlı olmaları çağrısında bulunuldu.

Özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine zabıta ekiplerince teşekkür edilirken, raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar ise uyarılarak eksikliklerin gidermeleri için süre verildi. Verilen süre içersinde eksikliklerini gidermeyenlere ise gerekli cezai işlemler uygulanacağı bildirildi.

Denetim sonrası açıklamada bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, vatandaşlarımızın gönül rahatlığıylı alışveriş yapabilmeleri için rutin market kontrollerinin devam ettiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan rutin denetimler aralıksız sürdürülmektedir. Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmek amacı ile ekiplerimiz tarafında marketlerde etiket denetimi yapılmıştır. Marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri incelendiği denetimlerde herhangi bir sıkıntıya rastlanmamıştır. Özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür ediyorum., raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar ise uyarılarak eksikliklerin gidermeleri için süre verilmiştir. Verilen süre içersinde eksikliklerini gidermeyenlere ise gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.

Ayrıca işletme sahiplerinin bu konularda daha titiz olmaları gerektiğini tekrar ifade ederken, vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya ve şikâyetlerini Zabıta Müdürlüğümüze bizzat ya da Alo 153 hattını arayarak bildirebilirler” dedi.

Share
617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?