logo

Artvin’de Mahsur Kalan TRT Ekibi Kurtarıldı

Artvin’in Saçinka Bölgesi’nde bulunan TRT verici istasyonlarının bakım ve onarımını yapmak için bölgeye giden 45 yaşındaki İlyas Demir ile 54 yaşındaki Celal Özdemir dağda mahsur kaldı. Mahsur kalan teknisyenler başarılı bir operasyonla kurtarıldı.

 

Sabah erken saatlerde Saçinka Dağı’na çıkan TRT görevlileri İlyas Demir ve Celal Özdemir, TRT verici istasyonlarının bakım ve onarım çalışmalarını tamamladıktan sonra akşam saatlerinde dönüş için harekete geçtiler. Ancak araçlarıyla yola çıkan TRT personeli yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle daha fazla ilerleyemeyince 156’yı arayarak yardım istedi. Bunun üzerine jandarma ekipleri İlyas Demir ile Celal Özdemir’i mahsur kaldıkları yerden kurtarmak için harekete geçtiler. İl Özel İdaresi, AFAD ve 112 ekipleriyle koordinasyon kuran İl Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri bölgeyi iyi bilen Artvin Telekom Şubesi ekiplerine de haber verdiler. Yoğun kar ve tipi nedeniyle ilerlemede güçlük çeken ekipler zorda olsa bölgeye ulaştılar.

Artvin Şoförü Bir kez Daha Kalitesini İspatladı

Saçinka Bölgesi’nin yoğun kar alan bir bölge olmasından dolayı mahsur kalan teknisyenlere ulaşması bir hayli zaman aldı. İl Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri koordinesinde gerçekleşen kurtarma operasyonunda ünlü Artvin Şoförünün yetenekleri bir kez daha ortaya çıktı.

Türk Telekom’a ait vericilerin Saçinka Bölgesi’nde bulunması nedeniyle Telekom İl Müdürlüğü’nden bir ekip bölgeye sevk edildi. İl Müdürlüğü personeli Uğur Şentürk namı diğer Gazkesmez Uğur, aracıyla kar kalınlığı yer yer 30 santimetreyi bulan yolda aracıyla başarılı bir şekilde ilerledi. Gece olması ve görüş açısının kaybolmasına rağmen Gazkesmez Uğur, mahsur kalan teknisyenlere ulaştı.

Donma tehlikesi bulunan iki personelin de sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, TRT verici istasyonlarının bakım ve onarımını yapmak için Trabzon’dan Artvin’e gelen teknisyenlerden İlyas Demir; “her zamanki gibi çalışmalarımız gerçekleştirdik. İşimiz bitince de yola koyulduk. Fakat öyle yoğun kar ve tipi vardı ki aracımızla ilerleyemedik. Bizde telefonun çektiği bir bölgeden 156’yı aradık.  Artvin İl Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri çok ilgiliydiler.  Kolluk kuvvetlerimizin bir telefonla yanımızda olduğunu bilmek bizi mutlu etti. Öte yandan sağlık çalışanlarımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fakat hakkın hiç ödeyemeyeceğimiz Telekom personeli Uğur Şentürk, Artvinliler ona Gazkesmez Uğur diyormuş, ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

Share
492 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?