logo

Artvin’de Kar Yağışı Etkisini Arttırdı

Artvin’de havaların soğuması beraberinde yüksek kesimlerde kar yağışını beraberinde getirmişti. Geçtiğimiz Cuma günü başlayan yağış hafta sonunda etkisini daha da arttırdı ve şehir merkezinde kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye kadar ulaştı.

Artvin’e kara kış gelmeye başladı. Geçtiğimiz Cuma günü yağmaya başlayan kar etkisini arttırarak devam ediyor. İlk yağdığında yüksek kesimleri beyaza bürüyen yağış, şehir merkezinde de kendini göstermeye başladı. Artvin Orköy civarında kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, Çarşı Merkez’inde yer yer 10 santimetreye ulaştı. Kar kalınlığı Gökorman ve Korzul Mevkilerinde de belirgin bir şekilde kendini gösterirken, kar yağışının etkili bir şekilde sürmesi karayollarını da olumsuz etkiledi. En çok çocukların sevindiği kar yağışı, araç sürücülerini ise üzdü. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan araç sürücüleri, kış lastiklerini değiştirmedikleri için trafikte güçlükle seyrettiler.

Kar yağışından en çok mutlu olan kesimin çocuklar olduğunu söylemiştik. Kar yağışını fırsat bilen çocuklar akşam saatlerinde yerleri karla kaplı görünce hemen dışarıya koştular. Arkadaşları ile kar topu oynayan çocuklar, bulabildikleri karları biriktirerek kardan adam yapmaya çalıştılar. Kar yağışının henüz istenilen seviyede olduğunu göremeyen çocukların kardan adam hevesleri ise kursaklarında kaldı.

Artvin Merkez’in alt kısımlarında yeterli kar bulamayan çocuklar şansız iken, Hastane caddesi ve Orköy civarlarında oturan çocuklar ise karın keyfine doyasıya vardılar.

Sahara ve Cankurtaran Geçit Vermiyor

Artvin’de kar yağışı etkisini sürdürürken, Artvin-Ardahan Karayolu Sahara Geçidi ile Artvin-Trabzon Karayolu Hopa Dağı Cankurtaran Mevkileri her zaman olduğu gibi yine geçit vermemeye başladı. Sahara Geçidi’nden tır, kamyon gibi ağır tonajlı araçların geçisine izin verilmezken, diğer araçların ise zincirsiz bir biçimde gitmelerine müsaade edilmiyor. Cankurtaran mevkiinde de kar yağışı etkisini iyice gösterdi. Artvin’in en yoğun trafiğine sahip olan bu mevkide de trafik yer yer aksıyor. Karayolları ekipleri yol temizleme çalışmaları yaparlarken, bu mevkide de zincirsiz bir biçimde araçların geçitlerinin can ve mal güvenliği açısından tehlikeli olduğu uyarılarında bulunuluyor.

Kar yağışının bir iki gün daha devam edeceği öğrenildi.

Etiketler:
Share
1389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?