logo

Artvin’de Kanserde Farkındalık İçin Resim Yarışması Düzenledi

Artvin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından kanserle mücadele farkındalık oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa ortaokul seviyesinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Artvin Sağlık İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, ortaokul seviyesinde ortaklaşa düzenlediği kanserle mücadele de farkındalık için resim yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Kültür Sokağında düzenlenen törende Artvin Valisi Ömer Doğanay tarafından bisiklet ve voleybol topu hediye ettikten sonra Kültür sokağında 1 hafta kalacak olan resim sergisinin gezilmesini ardından program son buldu.

Kültür Sokağında düzenlenen törene; Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Sağlık İl Müdürü İrfan Akalın, AFAD Müdürü Mehmet Salih Avcı, İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Kahraman Derece, Artvin İl Müftüsü Muhammed Aydın, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Sağlık İl Müdürü İrfan Akalın: “İlimizde de çeşitli etkinlikler ile kanser haftasını kutladık. Bu bağlamda il sağlık müdürlüğü olarak halkımızı bilinçlendirici konferanslar gerçekleştirdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yaptığımız çalışma sonucunda ilimizdeki tüm ortaokullarını kapsayan ‘kanserle mücadele’ temalı resim yarışması düzenledik. Bu resim yarışmasında dereceye giren ilk 10 öğrenciye hediyelerini vereceğiz. Kanser kelimesini telaffuz etmeyi pek sevmediğimiz ve yakınlarımıza yakıştıramadığımız bir kelime. Kanserle mücadele edildiğin de önlenebilir bir hastalık olduğundan farkındalık oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Vali Ömer Doğanay: “Hastalıksız bir dünya yok herkes hastalıkla yaşamaya çalışmaya hastalıkla birlikte hareket etmeye mecbur hastalıktan korkmuyoruz. Tembellikten korkuyoruz mücadeleden yılmaktan korkuyoruz. Dolayısıyla Allah’ın verdiği her derdin dermanı var. Bu mücadelede sağlık teşkilatımızı kutluyorum.”

Share
427 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?