logo

Artvin’de Kaldırımlar Kırmızı-Beyaz!

Son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle Artvin Belediyesi, Başkan Mehmet Kocatepe‘nin talimatıyla Köprübaşı Mevkii’nden Hastane Caddesi’ne kadar ana yol kenarlarında bulunan ve daha önce Yeşil-Beyaz renklerde olan bütün kaldırımları Kırmızı Beyaz renklerle boyadı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ülkenin yaşadığı sıkıntılı süreçlerden ancak birlik beraberlikle çıkılabileceğini, bu ülkenin siyasi, dini, mezhep, etnik ve kültürel farklılıklarına rağmen her daim tek vatan, tek bayrak ve tek millet olmayı başardığını belirtti.

“Terör Saldırıları Bizi Asla Yıldıramaz”

Türkiye’nin gelişmesinden rahatsız olanların haince ve alçakça terör saldırılarıyla masum insanların canlarına ve mallarına kastettiğini söyleyen Kocatepe,”son aylarda hainler şuursuzca ve insanlık dışı saldırılara kalkışarak masum vatandaşlarımızın, askerlerimizin ve güvenlik güçlerimizin canlarına kast ediyorlar. Amaçları bu tarz saldırılarla bizleri kaos ortamına sürükleyip bizleri sindirmek. Ancak bizler bu canım ülkeyi hainlere asla bırakmayacağız. Bu hain saldırılar sonucunda hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum” diye konuştu.

“Kırmızı Beyaz Tek Rengimizdir”

Türkiye’nin her şeyiyle tek ve özgü değerlere sahip olduğunu ve bu değerleri her pahasına olursa olsun koruyacaklarını söyleyen Kocatepe, “ Bizler değerleritarihin her döneminde koruduk ve koruyacağız. Bu düşünceyle bizler diyoruz ki bu topraklar için birlik beraberlik için kanlarının son damlasına kadar bu vatan için canlarını veren güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızı anmak, hainlere tepkimizi göstermek için yeşil beyaz olan kaldırımlarımızı Ay-Yıldız Bayrağımızın rengi olan Kırmızı-Beyazla donattık. İçte ve dışta şunu herkes iyi bilsin, bu ülkenin sınırları belli, kimliği belli, dini, dili ve bayrağı rengi bellidir. Bunu değiştirmeye kalkamaz buna asla izin vermedik vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » »
Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?