logo

Artvin’de İftar Çadırında Konser Etkinliği

Artvin’de İftar çadırında ilk etkinlik Tasavvuf Musiki konseri ve şiir dinletisi oldu.

 

 

Artvin Belediyesi tarafından şehrin iki noktasında kurulan iftar çadırlarında iftardan sonra çeşitli etkinliler yapılmaya başlandı.

Ramazan etkinlikleri kapsamında Kazım Karabekir Anadolu Lisesi bahçesinde ki İftar çadırında Ramazanın 6. günün de Belediyemizin Tasavvuf Musiki korosunun konseri ve şiir dinletisi etkinliği düzenlendi. Etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çarşı merkezin deki iftar çadırında yaklaşık bin kişi, ezan ve top sesinin duyulmasının ardından dualar ederek oruçlarını açtı. Yenilen yemeğin ardından yemek duası din görevlisi Abdullah İyizaman yaptıktan sonra kürsüye Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü Hamdi Özder çıkarak etkinlik hakkında bilgi verdi. Özder, “İftar programımıza katılan herkesten Allah razı olsun. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin istediği doğrultusunda yaklaşık 3 ay önce Belediyemiz adına bir Tasavvuf musikisi korosu kurduk. Koromuz Borçka, Murgul ve Merkez’de görev yapan din görevlileri arkadaşlardan oluşturduk. Haftada iki gün Belediyemiz müzik evinde estrumanlar eşliğin de 3 aydır çalışmalar yapıldı. Başkanımız Mehmet Kocatepe koronun bir akşam iftar çadırında konser vermesini isteyince bizde son hazırlıklarımızı yapıp bu akşam sizlerin huzurunuza çıkardık. Koromuzun ilk konseri güzel bir akşamda kalabalıkların birlikte oruçların açıldığı çadırımız da konser vermenin heyecanını yaşayacak”dedi.

Konuşma sonrasında sahne alan 12 kişilik Tasavvuf musikisi korosu birbirinden güzel ilahi ve ezgileri 45 dk boyunca çadırdaki vatandaşlara seslendirdi. Geceye şiirleriyle Artvinli şairimiz Gülden Taş renk kattı.

Etkinlik sonunda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Koroya ve katılan herkese teşekkür ederek ileriki zamanlarda daha farklı sürprizlerinin olduğunun müjdesini verdi.

İftara Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkan Yardımcıları Aydemir Akköy, Erkan Yazan, Zafer İnce, Belediye Birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ABBB

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?