logo

Artvin’de Gelin Faytonu

Artvin’de dünyaevine giren bir çift, alışılmışın dışında bir ‘gelin arabası tercih etti. Çiçeklerle süslenen ‘gelin faytonu’, gelini baba evinden alarak şehir turu attı.

 

Artvin’de dünyaevine giren Serpil Uğural ve Erdal Genç çifti, gelin arabası yerine çiçeklerle süslenmiş faytonu tercih etti. Damat Erdal Genç, düğün öncesi Erzurum’dan kiraladığı faytonu çiçekçiye götürerek bir gelin arabası gibi süsletti. Ardından gelini baba evinden almak için yola koyuldu. Baba evinden gelini alan Genç, Artvin sokaklarından geçerek düğün salonuna yöneldiler. Meraklıların şaşkın bakışları altında faytonla gelin giderken arkasından onlarca araç ta faytona eşlik etti.

Damat Erdal Genç, gelin faytonu fikrinin kendisine ait olduğunu ifade ederek,  gelin Serpil Uğural aynalı körük olmazsa ben gelin gitmem esprisi üzerine damat faytonu gelin arabası yaptı. Şakayla başlayan fayton gelin arabası fikri olur olmaz derken damadın girişimleri sonucu gerçeğe kavuştu.

Gelin Serpil Uğural ise gelin faytonu ile düğünlerine nostaljik hava katmak istediklerini belirterek, ‘Evlenmeye karar verdik, mutluyuz. Darısı bütün bekarların başına. Geçmişi yaşatmak istediğimiz için böyle bir tercihte bulunduk. Farklılık olsun istedik’ dedi.

Düğün konvoyu ile kentte bir süre tur atan gelin faytonunu görenler şaşkınlık yaşarken, çifti alkışlamayı ve fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmediler. Düğüne Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve AK Parti İl başkanı Erkan Baltada katıldı. Çiftin nikah şahitleri AK Parti İl Başkanı Erkan Balta olurken nikahlarını ise Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıydı.

Share
3718 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?