logo

Artvin’de Futbol Hakem ve Gözlemcilerine Seminer

Artvin Futbol Hakem ve Gözlemcilerine 2014-15 Futbol Sezonunun Şubat Ayı EPAK Eğitim Semineri Verildi.

 

2014-15 Futbol ligi sezonunun 2015 yılın ilk semineri bu kez Artvin’de verildi. Daha önceleri Borçka ilçesinde yapılan aylık EPAK eğitim semineri İl futbol hakem kurulu başkan ve üyelerin değişmesinden sonra bu seminerler Artvin’e alındı.

Eski futbol milli hakemlerden futbol federasyonundan görevli eğitimden sorumlu ve aynı zamanda üst klasman gözlemcisi Şeref Küskün Artvin gençlik merkezi salonunda Şubat ayı hakem ve gözlemcilere yönelik EPAK eğitim semineri verdi.

Seminerde Hakem ve gözlemci kararların değerlendirilmesi konusunda genişçe bir sunum yaptı. Sinevizyon gösterimi ile ayağa basmalar ve ayağa basmalardan doğan cezai uygulamalar, ihtar ve ihraç doğru zamanda kullanım, beden dili kullanılmasıyla futbolcuların şiddete karşı önleyici uygulamalar, ellerin ve kolların kural dışı kullanılması, elle oynama, itirazlar, oyun kontrolü ve yardımcı hakemler işbirliği konularında genişçe sunup yaptı. Sunum sırasında zaman zaman hakemlere ve gözlemcilere sorular soran Şeref küskün aldığı doğru cevaplarla seminerin ne kadar fayda sağladığı gerçeği birkez daha ortaya çıktı. Seminerin son bölümünde Gözlemci raporların doldurulması ve uygulamalar sonucu hakemlere verilecek puanlamalar ve notlar hakkında bilgi aktardı.

Seminer sonrası Artvin il futbol hakem kurulu yeni başkanı Halit Uçar ve yönetimine teşekkür eden Şeref Küskün “tam kadro olarak hepiniz seminere katılmanızdan çok mennunum. İl Hakem kurulunda yapılan değişiklik tamamen MHK’nın kararları doğrultusunda olmuştur. Bizim görevimiz Her ay sonunda gelip sizlere futbol kuralları ve uygulamalar hakkında bilgi sunmaktır. Sizlerde mecburi olarak katılmanız gerekiyor. Şu anda görülüyor ki sizlerde işin ciddiyetini bilerek burada bulunuyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum. Sizlere başarıların devamını diliyorum” dedi.

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?