logo

Artvin’de Farklı Bir Bayramlaşma Yaşandı

Protokol Halkla Bayramlaştı

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nda halk bayramlaşması Merkez Cami önünde kurulan protokol çadırında yapılarak Artvin Belediyesi vatandaşlara kavurmalı pilav dağıttı.

Vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yıl da protokolle halk bayramlaşmasına büyük ilgi gösterdi.

Bayramlaşma törenine Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşgun, Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gencay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan,  Zafer İnce, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Ak Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bayramlaşma törenin ardından yaptığı açıklamada, Bayramlar kaynaşma, bütünleşme ve yardımlaşma günleri olduğunu belirterek insanların güzel anılarını paylaşacağı günler olduğunu söyledi. Kocatepe, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana her şeyde bir farklılık oluşturma niyetindeydik. Bayramlar da da böyle bir gelenek oluşturuyoruz. Sadece Kurban bayramın da değil Ramazan bayramın da da bu etkinliği yaptık. Halkımızla devlet erkanının bayramlaşmasında artık belediyemizin etli pilav ikramı oluyor. Bayramın ruhuna uygun  bir çalışma. Halkımızdan güzel tepkiler alıyoruz. Şunu da belirtmek istiyorum. Belediyemiz bayramda burada ki ikramın haricinde farklı bir çalışmaya da imza attı. Yaklaşık 2 ton kadar kurban payını kesemeyen kardeşlerimize dağıtımını yaptık.  Hayırseverlerimizin katkılarıyla bunu yaptık. Bunun dışında şehrimiz de kesilen kurbanların pisliklerini o gün 5-6 araçla ekiplerimiz tarafından toplanıp şehirden uzak ormanlık alanlara götürülerek vahşi hayvanların beslenmesi için bıraktık.  Kurban pazarımız da yaptığımız yenilikleri artık söylemeye gerek yok.  Artvin ‘de bayram dolu dolu yaşanıyor. Tüm İslam alemine, kan ağlayan İslam coğrafyasına barış huzur getirmesini temenni ediyor herkesin bayramını kutluyorum”dedi.

Vali Yardımcısı Önder Coşgun, Bayramlar birlik kardeşlik zamanı olduğunu ifade ederek Valilik ve Belediye olarak halkla bayramlaşma töreni düzenledikleri söyledi. Coşgun, “  Bayramlar birliğin, kardeşliğin, huzurun en çok yaşandığı müstesna günlerdir. Bu vesileyle son günlerde ülkede yaşanan terör olayları son bulsun ülkemize kardeşlik ortamı hâkim olmasını temenni ediyorum. Artık şehit haberi almayız barış ortamı devam etsin diyorum. Artvin’de güzel bir bayram yaşıyoruz. Halkımızla bayramlaştık, çocuklarımızı hediyeler vererek sevindirdik.  Birlikte nice bayramlara diyor herkesin bayramını yeniden tebrik ediyorum” dedi.

Bayramlaşmadan memnun kalan vatandaşlar yetkililere teşekkür ederek bu programın geleneksel hale gelmesini istediler.

Bayramlaşma töreninde Artvin Belediyesi tarafından gelen misafirlere kavurma, pilav ikram edildi.

Etiketler: » » »
Share
737 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?