logo

Artvin’de Esnafa Türk Bayrağı Dağıtıldı

Artvin Esnaf ve Sanatlar Odaları Birliği (ESOB) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Artvin esnafına Türk bayrağı ve ‘yerel esnafa sahip çık’ adlı kampanya afişini dağıttı.

Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, ilimizde bayraksız işletme kalmasın parolası ile yola çıkarak vatandaşla 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı öncesi Türk bayrağı dağıttı. Programa Artvin ESOB Başkanı Demirhan Elçin ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İl merkezi ve ARTRİUM AVM’de bulunan esnafı tek tek gezen ESOB üyeleri, işletmelerin camlarına asılmak üzere Türk bayrağı dağıtıldı. Öte yandan “ esnafına sahip çık” adlı kampanya afişi de yerli esnafa destek olmak için camlara asılmak üzere dağıtıldı. Bayraklarını ESOB başkanı Demirhan Elçin ve yönetim kurulu üyelerinden alan işletme sahipleri, oda üyelerini bu güzel davranışından dolayı kutladı.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirhan Elçin, “vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak Cumhuriyet değerlerini kendilerine ilke edindiklerini belirten Başkan Elçin, ” Demokrasimizin mihenk taşı olan 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı yıl dönümünü kutlamalarında bayrağı olmayan esnafımız kalmasın. Esnafımızın camlarında Türk Bayrağının yer almasına katkıda bulunmak için ilimzide esnaflarımıza bayrak dağıtımı gerçekleştirdik.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla birlik beraberlik içerisinde canları pahasına bir çok imkansızlık ve çaresizlik, T.B.M meclisini kurarak saltanata son veren demokrasiye geçişi gerçekleştiren bizler bağımsız ve hür yasamasını temin eden; İstikbalimiz olan çocuklarımıza, ulusal egemenlik bayramını armağan eden,” dünyada başka bir örneği olamayan” Başta ulu önder Mustafa kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimizi bir kez daha saygı minnet şükran ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin ilk milli bayramı olan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımızı kutlar kutluyor bu anlamlı günde işyerlerimizi şanlı al bayrağımızla süslemek dosta güven, düşman korku salmamız duygusu ile bol kazançlı hayırlı işler dileriz denildi.

Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu adına bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal egemenlik çocuk bayramını kutluyorum” dedi.

Share
486 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?