logo

Artvin’de Eğitimciler Başarı İçin Toplandı

Ortaöğretim Kurumlarında Başarıyı Artırma Değerlendirme toplantısının üçüncüsü Artvin Anadolu Lisesinde  gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci başkanlığında düzenlenen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Evran, Şube Müdürleri Metin Özyer, Aytekin Gürbulak, il merkezindeki lise müdürleri ile Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, ortaöğretim kurumlarında başarıyı artırmak, örnek uygulamaların paylaşımı, LYS’ ye hazırlık çalışmalarının görüşülmesi için düzenledikleri bu toplantıları belirledikleri takvim doğrultusunda okul ortamında gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Toplantıda tüm okul müdürleri söz alarak kendi okullarının LYS hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Abdulcelil Kahveci, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’ na 3 hafta kala zaman dilimi içinde öğretmen ve öğrenci motivasyonunun en üst düzeyde tutulması, öğrencilerin birebir başarı grafiklerinin takibinin yapılması, planlı ve istikrarlı çalışma konusunda öğrencilerin güdülenmesi, velilerle sürekli işbirliği halinde olunması, öğrencilerin kariyer planlamalarının öğrenci-öğretmen-veli koordinasyonuyla sağlanması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda söz alan okul müdürleri, okullarında yaptıkları uygulamalardan bahsederek başarıyı artırmak için yapılacak çalışmalar konusunda birlikteliğin sağlanması yönünde fikir beyan ettiler. İyi örneklerin paylaşımın artırılmasının yanında hazırlanacak organizasyonlarla okullar arasındaki iletişim ve işbirliğinin de artırılması ve düzenlenecek faaliyetlerde ortak hareket edilmesi gibi konularda görüş birliğine varıldı.

Ç.P.
 

Etiketler: » »
Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?