logo

Artvin’de Cumhuriyet Koşusu Gerçekleştirildi

Artvin’de Cumhuriyetin 95. yılı kutlamaları kapsamında “Atapark’tan Atatepe’ye Cumhuriyet Koşusu” adı altında dağ koşusu yarışı düzenlendi.

Artvin Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi organizasyonunda düzenlenen yarış Şehir Merkezindeki Atapark’tan başlayarak Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’de son buldu.

Kadın ve erkekler olmak üzere iki kategoride 5,5 kilometrelik parkurda yapılan yarışa Artvin ve Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen aralarından milli takım sporcularının da bulunduğu 140 sporcu katıldı.

Erkekler kategorisinde yarışmaya Bitlis’ten katılan Sertan Uyanık birinci, Samet Demir ikinci, Sinan Aksoy’da üçüncü oldu.

Kadınlar kategorisinde Tokat’tan gelerek yarışmaya katılan Selma İsot birinci olurken, Artvin’den Ebru Uzun ikinci, Hilal Şahin’de üçüncü oldu.

Koşu sonrası dereceye giren sporcular, kupa, madalya ve altınla ödüllendirildi.

Ödül töreninde konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, organizasyonun yapılmasında emeği olan atletizm federasyonuna teşekkür edere, “Buraya uluslararası alanlarda derece yapmış sporcular gönderdiler. Bu yarışlar ilimizde ilk kez düzenleniyor. Önümüzdeki yıl burada bir Türkiye şampiyonası, bir sonraki yılda inşallah uluslararası Artvin dağ koşunu bu şehirde yapacağız.” dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Cumhuriyet Bayramı’nın kentte dolu dolu kutlandığını söyledi.

Doğanay, “Cumhuriyeti iyi anlayın. Devletin, devletin milletin ne olduğunu iyi kavrayın. Bu kavramlara sahip çıkın. Kendinizi öyle yetiştirin ki dünya çapında başarılı insanlar olur. Devlet olarak sizlerden bunu bekliyoruz. Hem eğlenin, hem oynayın, hem de okuyun. Cehaletin canına okuyun” diye konuştu.

Koşu sonrası Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ekin Uzunlar konseriyle sona erdi.

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?