logo

Artvin’de Bir Köy Komple Yandı

 

Yusufeli ilçesindeki Zeytincik köyünde çıkan yangında cami ve köy odası ile 22 ev kullanılamaz hale geldi.

İlçeye bağlı 35 haneli Zeytincik köyünde, sabaha karşı İsmail Pala’ya ait boş ahşap evde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangının çevreye sıçraması sonucu cami ile köy odası ve 22 ev yanarak kullanılamaz hale geldi.

Sabahın erken saatlerinde meydana gelen yangında ihbarı değerlendiren Yusufeli jandarma ekipleri Yusufeli belediyesi itfaiye ekipleriyle kısa sürede olay yerine intikal etti. İlk müdahaleyi yapan ekipler yetersiz kalınca Yusufeli Jandarma Komutanlığı yetkilileri çevre ilçelerden ve Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekiplerinden yardım istedi. Bu arada Yusufeli Jandarma Komutanlığı ekipleri köy sakinleriyle birlikte köylülerin hayvanlarını ve eşyalarını kurtarmaya yardım ettiler. Bunun yanı sıra bir evde mahsur kalan 75 yaşında bir kişi jandarma ekipleri tarafından başarılı bir operasyonla kurtarıldı.

Şavşat, Ardanuç, Borçka, Yusufeli belediyeleri itfaiye ekipleri, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve özel bir şirket personeli ile vatandaşların müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı.

Vali, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü Ve Kaymakam Olay Yerine Koştu

Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salih Mehmet Avcı ile Zeytincik köyüne giderek incelemede bulundu.

Öte yandan yetkililer, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına başladığını bildirdi.

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?