logo

Artvin’de BİMER Sorumlusu Personele Eğitim Verildi

Artvin Valiliğince,  Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tanımlama işlemleri kapsamında Başbakanlığa yapılacak başvuruların tüm yurt sathında kabulünü, Bakanlıklara ve Valiliklere yapılan müracaatların Başbakanlıktan izlenebilmesini, yapılan tüm işlemlerin tek merkezden takibini ve vatandaşlara daha hızlı, etkin ve nitelikli kamu hizmeti sunmak amacıyla tamamlanma aşamasına gelen yeni yazılım hakkında İlçe Kaymakamlıklarında ve kamu kurum kuruluşlarında BİMER’den sorumlu personellere yönelik hizmet içi eğitim verildi.

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve BİMER Artvin Genel Koordinatörü Remzi Yavuz ile BİMER Artvin Genel Koordinatörü Ahmet Cengiz, Ankara’da 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen BİMER Sistemi Tanımlama İşlemleri” seminerine katılarak değişen BİMER sistemi yeni yazılımı ile ilgili eğitim aldılar.

Seminerin ardından kente dönen İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Remzi Yavuz ile BİMER Artvin Genel Koordinatörü Ahmet Cengiz tarafından Valilik Toplantı Salonunda il genelinde BİMER sorumlusu personellere BİMER’in yeni yazılımı ile ilgili eğitim verildi.

Bir gün süren eğitimde sorumlu personellere “BİMER Sistem Kullanımı”, “Başvuru Kayıt, Sevk ve İşlem Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” ile BİMER İle İlgili Temel Mevzuat” konuları hakkında slayt sunumu eşliğinde eğitim verildi.

 

“Alo-150 BİMER Nedir Ve Nasıl Çalışır?

“Başbakanlık İletişim Merkezi” (BİMER); bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. BİMER, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığınca yazılımı gerçekleştirilen bir program ile web sayfası üzerinden kullanılan bir sistem olup, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarını açık tutarak, müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Sabit telefonlardan ve cep telefonlarından Alo150’ye ulaşmak için 150 çevrilir. “Alo 150” hangi ilimizden aranırsa, o ilin valiliğindeki görevli halkla ilişkiler personeli telefonu açmaktadır. Telefonla arayan vatandaşın kişisel bilgileri ve müracaatının konusu elektronik ortama kaydedilir. Daha sonra kayıt altına alınan bu müracaat Valilik’teki yetkili tarafından Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü’ne sistem üzerinden gönderilir. Gönderilen müracaat ilgili Kaymakamlık, İl Müdürlüğü veya Bölge Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılır ve başvuru sahibine cevap verilir. “Alo 150” numarasına yapılan müracaat herhangi bir Bakanlığı veya Başbakanlığı ilgilendiriyor ise söz konusu başvuru ilgili valilikte görevli halkla ilişkiler personeli aracılığı ile sistem üzerinden Başbakanlığa ya da ilgili Bakanlığa gönderilir. Buradaki değerlendirme sonrasında müracaat Bakanlık yetkilisi tarafından ilgili birime sistem üzerinden gönderilerek sonuçlandırılır ve vatandaşa cevap verilir. Verilen cevaba ilişkin detaylar sisteme kaydedilir.

AVBM

Etiketler: » »
Share
1406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?