logo

Artvin’de Billboard Gerginliği

Artvin’de Eti Bakır A.Ş’nin Artvin Belediyesi’ne ait Billboardlara afişleri astırması gerginliğe neden oldu.

Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkisin deki madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkının tepkisi devam ediyor. Halkın tepkisine karşı bütün hamlelerini yapan maden şirketi bu kez Artvin Belediye Başkanlığını aracı yaptı.

Polis Kontrolünde Eti Bakırlı Bel-Yap Billboardu

Artvin Belediyesi Bel-Yap’a ait, Billboardlara geçtiğimiz günlerde maden şirketi afişlerini asmış afişleri vatandaşları bu ne sert tepki göstermiş afişleri Billboardlardan sökmüştü. Öte yandan Yeşil Artvin Derneği Başkan Mehmet Kocatepe’yle konuyu görüşmüş Kocatepe; konuyu araştıracağını ifade etmişti. Aradan birkaç gün geçmesinin ardından şehir merkezi girişinde iki Billboard’a afişler tekrar asılmış. İki billboardun biri mobeselerin bulunduğu alanı tercih edilirken diğer billboardun başında ise polis ekipleri nöbet tutmaya başladı. Bu sırada Artvin Belediyesi Bel-Yap Yetkili Müdürü ve Belediye Beyaz Masa görevlilerine vatandaşlar tarafından telefonla aranarak hassasiyetlerini dile getirdiler. Bu sırda bir grup Artvinli genç Billboardlardan afişleri sökerek sökme anını cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Artvin’de her gecen gün Cerattepe gerginliği devam ederken, merak edilen nokta ise maden şirketi halkın tepkisine karşı asker ve polis eşliğinde halkın üzerine coplu, gazlı ve plastik mermi kullanarak Cerattepe bölgesine girdiği gibi Billboard  önünde ise 24 saat polis ekiplerine nöbet tutturulur mu diye merak konusu oldu.

Etiketler: » »
Share
1306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?