logo

Artvin’de Asfalt Plenti 2016 Yılı İş Sezonuna Hazırlanıyor

İl Özel İdaresi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilen Asfalt Plent Şantiyesi 2016 Yılı iş sezonuna tüm hızıyla hazırlanıyor.

Şantiye sahasında çevre temizliği yapılarak yoğun geçen 2015 yılı çalışmaları nedeniyle yıpranmış tüm makine aksamları elden geçirilerek ömrünü doldurmuş ve arıza veren parçalar yenileriyle değiştirildi. Ayrıca, şantiye sahası içinde yer alan yapıların (Şantiye Binası, Bekçi Kulübesi, Kantar Kabini, Konkasör Kabini ve Yakıt Ambarı) tamamı iç ve dış boyası yapılarak yenilendi. İşçilerin talepleri dikkate alınarak şantiye binası içinde mescit oluşturularak hizmete açıldı. Saha çevresinde muhtelif yerlere fidanlar dikilerek (çam, nar, ıhlamur, zeytin vb.) ağaçlandırma yapıldı.

Her yıl olduğu gibi 2016 yılı içinde sahada çalışan işçilerin iş güvenliği ve iş sağlığı ön planda tutularak her türlü ihtiyaç duyulan iş güvenlik malzemeleri alımları yapılarak işçiler açısından güvenli bir çalışma ortamı oluşturuldu. Karayolu üzerinde, taş ocağı giriş çıkış ve alanı içinde ve şantiye sahasında ihtiyaç duyulan iş güvenliğine yönelik tabelalar ile diğer uyarı levhaları yenilenirken eksik olanlar tamamlandı.

Share
401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?