logo

Artvin’de Artık Çöp Konteynırları Trafiği Engellemeyecek

Belediye’den şehrin görüntü kirliliği için güzel bir önlem

Artvin Belediyesi şehir ana yollarında trafiği engellememek ve de görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için çöp konteynırlarına yeni düzenleme yapıyor. Bu düzenlemeye göre çöp konteynırları ya yer altına monte edilecek yada duvar içlerine konuşlandırılacak.

Artvin’de Çöp Konteynırları için düzenleme yapılmaya başlandı. İlimiz de ana caddeler üzerinde bulunan çöp konteynırları için Artvin Belediyesi tarafından çalışma başlatılarak yerine göre duvar içerisine yada yer altına kamufile edilmeye başlandı. İlk olarak Halkevi caddesi Eczaneler karşısında bulunan iki adet Çöp Konteynırını duvar da delme işlemi yapılarak kullanılabilecek şekilde içeri alınıyor. “Her şey Daha Yaşanılabilir Bir Artvin İçin” diyerek yola çıkan Artvin Belediyesi bu çalışma ile şehrin görünümüne ve çevre kirliliğine de son vermeyi planlıyor. Çöp konteynırlarına atılan çöpler yola saçılırken, şehir görüntüsüne de ciddi zarar veriyordu. Halkevi caddesinde başlayan çalışmalar ilerleyen süreçte diğer cadde ve sokaklarda da gerçekleştirilecek. Özellikle şehir trafiğinin çöp konteynırları nedeniyle yer yer engellendiği gözlenirken, çöp konteynırlarına atılan çöpler, konteynırlar almayınca yanlarına konuluyor ve ortaya ciddi bir görüntü kirliliği çıkıyordu. Yapılan bu önemli çalışma ile şehrin daha güzel görünmesine imkan tanınacak. Trafiğinde aksamasının önüne geçilerek yolların bir nebze olsun genişlemesi de sağlanacak.

Başkan Kocatepe: Çöp konteynırları artık trafiği engellemeyecek

Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Başkan Mehmet Kocatepe, Belediyenin ilgili birimleri tarafından geliştirilen yöntem ile şehir trafiğine rahatlatma sağlamak ve şehirde oluşan görüntü kirliliğinin de önüne geçmek amacıyla çöp konteynırlarına düzenleme çalışmasını başlattıklarını söyledi. Yapılan bu çalışma ile daha çevreci bir yaklaşım sergilediklerini ifade eden Başkan Kocatepe, “Yerine göre konteynırlar duvar içlerine alınacak yerine göre ise yer altına monte edilecek. Böylece şehirde çöp konusunda daha düzenli bir görünüm sağlanacak. Amacımız bir nebze olsun trafiğin rahat seyrini sağlamak ve yolları daha geniş kullanıma sunmaktır. Çalışmalar tam olarak tamamlandığında yapılan çalışmanın da güzelliği ortaya çıkacaktır. Vatandaşlarımızdan zaman zaman çöplerin konteynır dışına taşması ve de oluşan görüntü kirliliği nedeniyle eleştiriler geliyordu. Bu yapılan çalışma ile vatandaşlarımızın da bu şikayetleri bertaraf edilmiş olacaktır. Çalışmalarda emeği geçen çalışanlarımıza ve Artvin Belediyesi’nin çalışmalarına destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Amacımız daha yaşanılabilir bir Artvin’i oluşturmaktır” diye konuşarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etiketler: » »
Share
752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?