logo

Artvin’de 5 ilçe Kaymakamı’nın Görev Yerleri Değişti

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan basın duyurusuna göre 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amiri’nin görev yerleri değiştirildi. İstanbul’da 12, İzmir’de 10, Ankara’da 3 ilçenin kaymakamının değiştirildiği açıklandı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ise Resmi Gazete’de yayımlandı. Bakanlık tarafından yapılan basın duyurusu şöyle;

“2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmiştir.

Buna göre; Bakanlık Merkezinde görevli 8 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilirken, 8 Kaymakam ve 1 Vali Yardımcısı Bakanlık Merkezinde değişik görevlere getirilmiştir. Merkezde görev yapan 11 Mülki İdare Amirinin, vali yardımcılığı ve kaymakamlığa atamaları yapılmıştır.

Yapılan değişikliklere göre Kemalpaşa, Murgul, Şavşat, Hopa ve Borçka Kaymakamlıkları’na atamalar yapıldı. Hopa Kaymakamlığı’na daha önce geçici olarak atanan Abdurrezzak Canpolat’ın ataması bir kez daha yapıldı.

Yapılan değişiklikler şu şekilde gerçekleşti:

Artvin Kemalpaşa Kaymakamlığına; Muş Malazgirt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar,

Artvin Murgul Kaymakamlığına, Ordu Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden,

Artvin Şavşat Kaymakamlığına, Çankırı Eldivan Kaymakamı Musa Göktaş, Artvin Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Muş Malazgirt Kaymakamlığına, Artvin Vali Yardımcılığına, Malatya Yazıhan Kaymakamı İdris Akça, Artvin Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, Artvin Valiliği Hukuk Müşavirliğine, Artvin Hopa Kaymakamlığına, Ardahan Vali Yardımcısı Abdürrezzak Canpolat, Artvin Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Sivas İmranlı Kaymakamlığına atandılar.

Share
1052 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?