logo

Artvin’de 4’üncü Off-Road Oyunları Tamamlandı

Artvin geçtiğimiz Pazar günü büyük bir heyecana tanıklık etti. Artvin Belediyesi Organizasyonunda Artvin Off-road Kulübünce bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda yapılan yarışlara Türkiye’nin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve İran’dan da ekipler katıldı. Heyecanın dorukta olduğu yarışlarda birbirinden güçlü araçlar yaptıkları şovlarla izleyicileri yarışa ve heyecana doyurdu.

 

Motor gücüne göre S1, S2, S3 olmak üzere 3 klasmanda toplam 48 ekip zorlu parkurda dereceye girmek için yarıştı. Su, çamur, seyirci  ve orman etabının oluşturduğu 40 kapılı bin 400 metre uzunluğundaki parkurda yer yer sürücüler zorlanırken parkuru tamamlayamayan araçlar iş makinesiyle pistin dışına çekildiler.

Kocatepe: İlk Kez Kuş Gözetleme Şenliği’ne ev sahipliği de yapacağız

Yarış severlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlar öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in Kafkasör yaylasında güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yaklaşık 50 aracın yarıştığı muhteşem görüntülere sahne olan yarışları buradan tüm dünyaya yansıtıldığını belirten Kocatepe,  “Mutluyuz çünkü Artvin böyle organizasyonlarla ülkemizi tüm dünyaya tanıtıyor.  Bu bölgeler birkaç yıl içinde yerli yabancı turistlerin gelip dinlenebileceği yerler olacak” dedi.

Kocatepe, Artvin’de ki etkinliklerin Off-Roadla sınırlı kalmayacağını dile getirerek, “Kafkaslardan gelen kuşların Adana üzerinden güneye açıldı güzergah üzerindeyiz. Önümüzdeki hafta sonunda da Artvin’de ilk kez kuş gözetleme şenliği yapacağız. Bir başka zamanda başka şenlikle Artvin hareketliliği devam edecek.”diye konuştu.

Artvin Offroad Kulübü başkanı Murat Yılmaz’da konuşmasında bu yıl dördüncüsünü düzenlenen yarışlarda her geçen yıl tecrübe kazandıklarını dile getirerek amaçlarının motor sporları tutkunlarını ve yarışmacıları memnun etmek olduğunu söyledi.

Yılmaz “Bu yıl katılım çok yüksek, ülkemizin bir çok ilçesinin yanı sıra Gürcistan, İran, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden katılılar gerçekleşti. 1400 metre uzunluğundaki parkurumuzda 40 engelden oluşan kapı var, bu sene bir değişiklik yaparak orman etabını ekledik.  Organizasyona destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yarışlarımız çok güzel görüntülere sahne oldu. Herkesin buradan mutlu ayrılacağına eminim” ifadelerine yer verdi.

Baba kız Off-Road’a katıldı

15 yıldır Off-Road yapan fakat iki yıldır kızı Didem Tibukoğlu ile birlikte yarışlara katılan Hikmet Tibukoğlu, “Çok iyi gidiyorduk ama son anda çamura saplandık, inşallah birdahakine daha güzel olacak. İnsanın kızı yanında olunca daha bir güvende hissediyor ama bir yandan da kızını koruyorsun tabi. Bu yüzden çamura saplandık işte diyecek de fazla bir şey yok” diye konuştu.

Babasına yardımcı pilotluk yapan ve babasının kullandığı araç çamura saplanınca büyük bir özveri ile aracın çamurdan çıkması için araçtan inerek mücadele veren yardımcı pilot Didem Tibukoğlu ise “Çok iyi bir yarıştı ama son dakikada çamura saplandık. Bu da nazar diyelim ama güzel bitti. İyi gidiyorduk ama çamur çekti bizi” dedi.

Yarışların tamamlanmasının ardından S1 Kategorisinde birinciliği Azarbeycan Offroad Kulübünden Suat Çelik, S2 klasmanında birinci olan İran Off Road Kulübünden Ali Khezri, S3 klasmanında ise birinciliği Ajara Offroad kulübü üyesi Miza Makaşvili elde etti.

Dereceye girenlere ödüllerini Artvin Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Offroad Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker tarafından takdim edildi.

Binlerce Artvinli’nin takip ettiği Off-Road yarışlarında zaman zaman adrenalinin doruklara çıktığı anlarda yaşandı. Araçların zorlu parkurda sergiledikleri performanslar beğeniyle izlenirken, ufak tefek yaşanan kazalarda heyecan doruğa çıkmış oldu. Birbirinden güzel ve çekişmeli mücadelelerin sonunda kazanan hem Artvin hem de bu güzel yarışları izleme şansı bulan izleyiciler oldular.

Share
723 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?