logo

Artvin’de 15 Temmuz Temalı Fotoğraf Sergisi Açıldı

Artvin’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Temalı Resim Ve Fotoğraf Sergisi” açıldı.

 

Artvin’de Milli İrade Meydanı’nda 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Artvin Valiliği’nin organize ettiği Artvin Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı “15 Temmuz Temalı Resim Ve Fotoğraf Sergisi”nin açılışına, Artvin Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Garnizon Komutanı P.Alb Abdulrahman Cengiz Çerçi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Prof.Dr. Fahrettin Tilki, il protokolü, siyas parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda 15 Temmuz Anı Defterini imzalayan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, 15 Temmuz darbe teşebbüsü Cumhuriyet tarihinin en sinsi, en alçak ve en kanlı bir teşebbüsü olarak tarihi kara bir leke  olarak geçmiştir diyerek şu ifadeleri kullandı: “Bu hain teşebbüs sadece FETÖ terör örgütünün bir kalkışması değil, ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen dış güçlerin içinde olduğu hain bir darbe teşebbüsüdür. Bu darbe teşebbüsünün gerçek amacı emperyalist devletlerin çıkarlarına çomak sokan Türkiye’yi cezalandırmak cesurca tüm halkın haklarını savunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ortadan kaldırmak, büyüyen güçlü Türkiye’yi bölüp parçalamaktır. Halkına güvenen bir lider, liderine güvenen Türk halkı 15 Temmuz gecesi korkusuzca meydanlara çıkmış vatanı için bayrak için istiklal için seve seve ölüme gitmeyi bütün dünyaya göstermiş  ve hain darbecileri perişan etmiştir. Bizler birlik ve beraber oldukça bugüne kadar olduğu gibi  ve bundan sonrada hiçbir hain teşebbüs başarılı olamayacaktır. Selam vatanı için şehadet şerbetini içenlere, selam vatanı için gazi olanlara, selam bu necip milletimize ve onun vatan sever her milletine olsun.”

Milletvekili Kışla’nın ardından Artvin Valisi Ömer Doğanay, 15 Temmuz Anı Defterini imzalayarak 15 Temmuz’un asla unutulmaması gerektiğine vurgulayarak yaptığı konuşmada, “15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde hep beraber başlatmış olduğumuz ziyaret ve akabinde merkez camimizde başlatmış olduğumuz onların ruhlarına atfen okunan Kuran-ı Kerim ve Mevlid-İ Şerif ve devam eden program sürecimiz inşallah 16  Temmuz’da da devam edecek. Bugünde bu programın bir parçası olan şehitlerimizin hatıralarına güzel bir sergi oluşturuldu.

Gerçekten hep beraber o günü yaşadık. İnsan insan zihni yani hafızai beşer nisyan malumdur. Yani biz çabuk unutuyoruz. Kim hain kim zalim kim şanlı kim şerefli kim şerefsiz kim vatan haini.  Bunları unutmamak bu şuuru her zaman  yaşatmak anlamında ve bizden sonrakilere yaşatmak anlamında bu tür programların çok önemli olduğunu önemsiyorum. İnşallah afiyet içerisinde millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde ebediyete kadar birlikteliğimiz ve devletimiz payidar olur.

 

Hain darbe  girişiminin yaşandığı gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile milli iradeyi müdafaa için gözlerini kırpmadan meydanları dolduran mermilere, toplara, tanklara karşı canları pahasına mücadele eden aziz milletimizin şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.  Aziz milletimizin bu azim ve kararlılığı ile Cumhuriyetimiz şüphesiz ki ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Vali Doğanay’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri oluşturulan serginin açılışını yapılarak, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları anlatan fotoğraf sergisini gezdiler.

Vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi ve takdir gördüğü gözlemlenen resim sergisini ziyaret eden bazı vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin birer kahraman olduğunu ve Türk Milleti’nin bu kahraman evlatlarının göstermiş olduğu eşsiz fedakârlığı ne tarihin ne de kendilerinin asla unutmayacaklarını vurguladılar. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığının gözlendiği resim sergisi uzun bir süre Milli İrade Meydanı’nda ziyaretçilere açık olacak.

Share
512 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?