logo

Artvin’de 15 Temmuz Kapsamında Garnizon Şehitliğe Yürüyüş Düzenlendi

Artvin’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Artvin Garnizon Şehitliği ziyaret edilerek şehitlerimiz için Mevlid’i Şerif okutuldu.

 

Artvin Valiliği önündeki Milli İrade Meydanı’nda toplanılarak Garnizon Şehitliğine kadar yapılan kortej yürüyüşüyle başlayan Artvin valisi Ömer Doğanay, Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, İl Garnizon Komutanı Cengiz Abdurrahman Çerçi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türk Bayraklarıyla yapılan yürüyüş esnasında sık sık “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atıldı. Garnizon şehitliğinde sona eren yürüyüşün akabinde Artvin Valisi Ömer Doğanay ve beraberindeki protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bırakarak İl Müftüsü Kemal Uçkun’un okuduğu Aşrı Şerifin ardından dualar edildi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 15 Temmuz hain darbe girişiminin Türk demokrasi hayatında  milletimizin yeniden kendi iradesine sahip çıkması ve ebet millet yaşaması noktasında dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kocatepe, “Asırlarca bağımsızlığı kendisine şiar edilmiş bir millet, 3-5 dışarıdan kurulmalı vatan haininin kalkışmasına pabuç bırakmayacağını gösterdi. Bunu milletimize, çocuklarımıza unutturmayacağız. Düşmanlarımız bilsin ki her geçen gün daha güçlüyüz. Daha güçlü müreffeh bir Türkiye için yürüyoruz. Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıl dönümünde vakurlu kararlı 7’den 70’e herkes kararlıdır” dedi.

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla 15 Temmuz’da yerli işbirlikçi hainlerle beraber ülkemizin bağımsızlığına geleceğine, istiklaline bugüne kadar vurulmuş en büyük darbe girişimiyle karşı karşıya kalındığını söyledi.

Kışla, “Allah’a hamd olsun ki milletimiz bir ve beraber olarak, bu hain darbe teşebbüsünü kısa sürede birkaç saat içinde o hainlerin tanklarına, uçaklarına, helikopterlerine mermi yağdırmalarına aldırmadan bu vatan için canlarını seve seve feda ederek önledi. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler, sağlıklar diliyoruz.  Allah milletimize bir daha böyle acı günleri yaşatmasın. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Artvin Merkez Camisinde öğlen namazı öncesi okutulan Mevlid’i Şerif’in ardından sona erdi.

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?