logo

Artvin Yeni Tam Teşekküllü Yoğun Bakımına Kavuşuyor

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan Yoğun Bakım Ünitesi Müjdesi

 

Artvin Devlet Hastanesi’nde bulunan mevcut 15 yataklı yoğun bakım ünitemiz baştan sona yenilenerek 20 yatak kapasitesine sahip yeni yoğun bakım ünitesine dönüştürülüyor. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla konuyla ilgili müjdeli haberi kendi sosyal sayfasında kamuoyuna açıkladı. Yoğun Bakım Ünitesi’nin kapasite ve kalite arttırma çalışmaları için 21 Haziran 2018’de ihale gerçekleştirileceği ifade edildi.

Artvin’in sağlık konusunda bir önemli sorunu daha çözüme kavuşuyor. Artvin Devlet Hastanesi’nde zaman zaman yetersiz kalan, özellikle de yoğun bakım anlamında da hastaların tamamına arzulandığı ölçüde hizmet veremeyen Yoğun Bakım Ünitesinde büyük yenilenme gerçekleştirilecek. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, 15 yataklı yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin 20 yatak kapasitesine çıkarıldığını kamuoyuna duyurdu.

20 Yataklı yoğun bakım ünitesi müjdesine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Artvin Devlet Hastanesi’nde bulunan mevcut 15 yataklı yoğun bakım ünitemiz baştan sona yenilenerek 20 yatak kapasitesine sahip yeni yoğun bakım ünitesine dönüştürülüyor.

Plan projesi tamamlanan ve Sağlık Bakanlığımızdan ödeneği onaylanan yeni yoğun bakım projesi 21 Haziran 2018 tarihinde ihaleye çıkılarak yapımına başlanacak inşallah.

Yeni yoğum bakım projesinde Artvin’imizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ve zaman zaman yer doluluğu sebebiyle il dışı sevklere sebep olan yoğun bakım yatak sayımız arttırılıyor, bununla birlikte tüm ünite baştan sona yenilenerek son teknolojik imkanlarla donatılmış, tüm hastalarımızın kamera ile durumlarının izlenebildiği ve hasta yakınlarına uygun zamanlarda gösterilebildiği, merkezi monütörizasyon sistemi ve izole odaları barındıran bir fiziki altyapıya kavuşuyor.

Böylelikle son 4 yıl içerisinde ilimizde toplamda 10 olan yoğun bakım yatak sayımızı 30 yatağa çıkarıyoruz. Artvin’imize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Artvin Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinin kapasitesinin ve kalitesinin artmasına ilişkin yapılan bu açıklama ilimizde büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Share
543 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?