logo

Artvin Yapılan Hizmetlerle Ak Patinin Kalesi Oldu


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Artvin   gerek  genel seçimlerde  gerek yerel seçimlerde hep  solun kalesi olarak bilinirdi. Ta ki  2014 yerel seçimlerde  sekiz belediyenin yedisini Ak Parti alana kadar. Genel seçimlerde ise Ak Parti kurulduğu tarihten itibaren Artvin de oyunu her seçimde artırarak bugün Artvin in kalesi konumuna geldi. İlk Genel seçimlerde ( 2002 )  Artvin de 2. Parti olan Ak Parti 23.979 oy almış, CHP ise 26.243 oy alarak 1. Parti olmuştu. Ancak 2011 son Genel seçimlerde Ak Parti 48.769 oy alarak Artvin tarihinde rekor oyla birinci parti, CHP ise  37.180 oy alarak ve 11.589 of fark yiyerek ikinci parti oldu. Yerel seçimlerde sekiz belediyeden  yedisini kaybetmiş , genel seçimlerde ise  Ak Partiden büyük fark yemiş CHP artık Artvin de kalesini kaybetti.

Bu matematiksel sonuçlar  şu anlama geliyor. Ak Parti yaptığı hizmetlerle  Artvin de halkın  teveccühünü kazanarak birinci parti oldu. 7 haziranda 2015  genel seçimlerinde  2-0  yapmaya  hazırlanıyor.

Ak parti milletvekili adayları İsrafil KIŞLA –Vedat KİBA  ve  İl Başkan  Erkan BALTA tüm teşkilatları ile gece gündüz demeden  Artvin için canla başla  seçim çalışmalarını sürdürüyorlar. Milletvekili  İsrafil Kışla 24. Dönemde çok başarılı bir  siyasi aktördür ve Artvin e devrim niteliğinde hizmetler kazandırmıştır. Bunun için  ikinci kez aday gösterilmiştir. Vedat Kibar ise  genç dinamik  birikimli ve yerel yönetimlerdeki tecrübesini genele  aktarma adına   aday gösterilmiş olup  seçilmesi ile  birlikte Artvin e İsrafil Kışla ile  uyumlu çalışmalar yapacak kanaati hakimdir. Erkan Balta ise İl başkanlığı dönemlerinde tüm teşkilatları ile  Ak Partinin trendini hep yukarılara  çeken  7 belediyeyi alan çalışkan  başarılı bir  aktördür.

Ak Partideki bu uyum , ahenk  ve  yapılan hizmetler bu seçimde Ak Partinin 2-0 için   önemli bir faktör olacaktır.Zira Artvinli seçmenler de  tercihini 7 Haziranda hem genel hem de yerel hizmetlerin devamı ve istikrar için Ak Partiden yana kullanacak  kanaati  hakimdir.

Rasyonel bakışla ,  bu seçimlerde Ak Patinin 2. Sıra adayı Vedat kibar ile CHP 1. Sıra adayı Uğur Bayraktutan mebus olmak için  yarışacak .Bunun için Ak Parti bu seçimlerde tekrar tek başına iktidara gelmek için  yaptığı  devrim niteliğindeki hizmetlerini  ve yapacağı hizmetleri kapı kapı dolaşıp halka anlatıyor. Muhalefet partileri ise  tek başlarına iktidara gelemeyeceklerini bilerek  koalisyon kurma hesapları için halktan destek istemektedirler. Seçmen ise  koalisyon hesabı  yapan muhalefet   milletvekili adaylarını meclise göndermenin bir anlamı olmadığını düşünerek  oy kullanacağını düşünüyor.

Velhasıl  Artvinli seçmen  sorumlu davranıp gerek Artvin in gerekse Türkiye nin kazanımlarını  göz önüne alarak ve akli selimle  davranıp Yeni Türkiye nin inşası için tercihini Ak Partiden yana kullanacak.

Etiketler:
Share
716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?
#

Artvin Yapılan Hizmetlerle Ak Patinin Kalesi Oldu” için 1 yorum

 1. […] Artvin Yapılan Hizmetlerle Ak Patinin Kalesi Oldu […]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Darbecilere Darbe Yapan Milletimizle Gurur Duyuyoruz

  19 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Yüksel Kantar

  15 Temmuz 2016 Tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize sızmış hain bir grup Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemek istemiş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü trafiğe kaparmış, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiş, TBMM’ni bombalamış, Genelkurmay Başkanlığı’nı, Ankara’da bulunan Özel Harekat Polis Merkezi’ni bombalayarak yerle bir etmiş, kısacası Milletimize Darbe yaparak ülkemizi istikrarsızlaştırmaya ve kaosa yönelik işgal girişiminde bulunmuştur. Ancak Aziz ve Necip Milletimiziz, bu hain grubun teşebbüsünü, C...
 • Sosyal Medyada Duyduğumuz Her Bilgiyi Hemen Paylaşmamak Gerek

  17 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Sosyal medya doğru kullanıldığı zaman çok yararlı bir iletişim aracıdır ancak yanlış kullanılır ise de inanılmaz büyük zararlar veren bir iletişim aracı haline döner. Zaman zaman sosyal medyanın zararlı etkilerine şahitlikte yapıyoruz. Bu yazıyı yazmaya sabah saatlerinde sosyal medyada dolanan bir haberin doğrulanamamasından sonra karar verdim. Öncelikle konuyu bir sizinle paylaşayım. AK Parti’den 24-25 ve 26. Dönem milletvekilliği görevinde bulunan Dr. İsrafil Kışla’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevine atandığına da...
 • Dört tarz-ı İslam

  10 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    İslam elbette tek bir dindir. Fakat kabiliyetlerin farklı olmasından dolayı bu tek din farklı tarzlarda algılanmıştır. Devlet İslam’ı: Baskıcı özellikler taşır. Ebu Hanife ve Ahmet bin Hanbel Devlet İslam'ının baskıları sonucu şehit edilmişlerdir. Halk İslam’ı: Daha serbest, kolay ama hurafeler barındırabilen bir İslam tarzıdır. Tasavvuf İslam’ı: Daha dindar bireyler yetiştirir, ama taassuba düşülerek saplantılar içine girebilen bir İslam tarzıdır. Kitabi İslam: Kılı kırk yaran, düşünsel yönü ağır basan İslam’dır. Temsilci...
 • Şeriat nedir?

  08 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    En çok tartışılan kavramlardan biri de “şeriat.” Bu konuda birçok kişinin kafası bir hayli karışık. Anlamını bilen de konuşuyor, bilmeyen de. Kaynak: https://twitter.com/hashtag/herkesi%CC%87cinadelet Birisiyle karşılaşıyorsunuz. Namaz kıldığından, oruç tuttuğundan söz ediyor. Sohbetiniz sürüyor ve sonunda, şeriatın en önemli iki emrini yerine getiren bu adamın, şeriata karşı olduğunu görüyor ve hayret ediyorsunuz. Bir başkasıyla görüşüyorsunuz. Şeriatı hararetle savunuyor. İç alemine, ibadet dünyasına iniyorsunuz, İslam’...