logo

Artvin ve Çevresinde İki Deprem Meydana Geldi

Artvin ve çevresi ilginç bir günü geride bıraktı. 31 Mart 2015 Salı günü 10.00 civarlarında Türkiye’nin bir çok vilayetinde olduğu gibi Artvin’de de elektrikler kesildi. Resmi ve özel kuruluşların bir çoğunun elektriksiz kaldığı Artvin’de bir günde 3 kez uzun sürelerle elektrikler kesilirken, akşam saatlerinde arka arkaya meydana gelen iki deprem ise yürekleri ağızlara getirdi.

 Artvin’de elektrik kesintisi

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Artvin’de elektriksiz gün geçirdi. Artvin ve ilçelerinde yaşanan elektriksiz günde, belki büyükşehirlerdeki gibi sıkıntılar yaşanmasa da yinede fabrikalar, özel şirketler ve jeneratör bulunmayan tüm kamu kuruluşlarında elektriksizlik molası verildi. Saat 10 civarlarında giden elektrikler, öğlen 12.30 civarında geriye gelirken, bir saat sonra bir kez daha kesildi. Yaklaşık 2 saat kesik kalan elektrikler 15.00’dan sonra normale döndü. Saat 19.20 civarlarında elektrikler yeniden kesilirken, Artvin ve çevresi bir kez daha gitti. Tam bir saat elektriksiz kalan Artvin enerjisiz bir gün geçirmiş oldu.

Depremler yürekleri ağızlara getirdi

Elektriksizlik nedeniyle sıkıntılı saatler geçiren Artvin, bir sürprizi de yeraltından gelen sarsıntılarla yaşadı. Yaklaşık 35 dakika ara ile iki kez arka arkaya sallanan Artvin’de yürekler ağızlara geldi. Belki depremlerin şiddeti düşük olsa da depremlerle yaşayan bir ülkenin deprem bölgesi olmayan ili Artvin, yinede yaşadığı depremle korkulu anlar yaşadı. 31 Mart 2015 Salı günü ilk deprem akşam saatlerinde saat 18.54’te meydana geldi. Merkez üssü Şavşat’ın Erikli köyü olurken depremin derinliği ise 5.4 kilometre olurken, depremin şiddeti ise 3.2 olarak ölçüldü. Şavşat ve Borçka’da hissedilen depremi hisseden vatandaşlar sosyal paylaşım sitelerinde depremle ilgili paylaşımlarda bulundular. İkinci deprem ise bu sefer Artvin hudutlarında olmasa da yinede Yusufeli ilçesinde hafif de olsa hissedilen bir deprem oldu. İlk depremden yaklaşık 35 dakika sonra meydana gelen depremin merkez üssü Erzurum’un Oltu ilçesinin Cataköy köyü oldu. Depremin derinliği 17.0 kilometre olurken, depremin şiddeti ise 2.2 olarak ölçüldü.

Etiketler:
Share
2073 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?