logo

Artvin Valiliği’nden İddialara Yanıt

Artvin Valiliği internet yolu üzerinden basın açıklamasında bulunurken art niyetli ve gerçek dışı haberlerle kamuoyunun aldatılmaya çalışıldığı belirtildi.

Artvin Valiliği tarafından yapılana açıklamada, “ 25.02.2016 tarihli bazı yazılı ve görsel basın ile sosyal medya hesaplarında yer alan “Yargı kararı beklenmeden Vali baskısıyla şirkete yer teslimi yapıldığı” ya da “Vali Kamuoyuna açıklatmamış’’ gibi art niyetli ve gerçekdışı haberlerle kamuoyunu aldatıcı bir algı oluşturma çabası görülmektedir.

Konu Artvin Orman Bölge Müdürlüğü basın açıklaması ile de yalanlanmıştır.

Kurum ve Kuruluşlar kendi görev sahalarındaki hususları hukuk kuralları içerisinde kalarak zamanında, en doğru şekilde yerine getirmekle yükümlüdürler.

Usul ve esaslar kapsamında yer teslim süreci Artvin Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında olup, yasal çerçevede öncelikle gerekli belgeler ve nihayet sahada ise koordinatlar kontrol edilerek sonuçlandırılmaktadır.

Nitekim 17.02.2016 itibariyle Yer Teslimi yapılmış ve koordinatların doğruluğu ilgililerce (Orman Bölge Müdürlüğü) değerlendirilerek nihayetlendirilmektedir.

Sayın Başbakanımızın Artvin heyetini kabulleri sonundaki, tüm açıklamalarının gereği, taraflar için esas olup, iddia edildiği gibi ilgili şirket madene dair bir çalışma yürütmemekte ve Orman Bölge Müdürlüğü ve ilgililerce Cerattepe Maden Sahası sık sık kontrol edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » »
Share
967 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?