logo

Artvin Valiliği’nden Demirel Nostaljisi

Valiliğe ait internet sayfalarında Süleyman Demirel’in yaptığı Deriner Barajı açılış törenin fotoğraflarını yayınlandı

Artvin Valiliği muhteşem bir nostaljiye imza attı. Geçtiğimiz günlerde vefat eden 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 26 Nisan 1998 tarihinde Artvin’de katıldığı Deriner Barajı temel atma töreninin fotoğrafları Valiliğe ait internet sayfalarından paylaşıldı. Paylaşım büyük beğeni topladı.

Artvin Valiliği tarafından merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in anısına güzel bir nostaljiye imza atıldı. Artvin Valiliği tarafından yönetilen internet sayfalarında 26 Nisan 1998 tarihinde merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı sıfatıyla Artvin’e gelişi ve Artvin’deki Deriner Barajı ve Hidro Elektrik Santrali ( HES ) inşaatının temel atma törenine ait olan fotoğraflar yayınlandı. 9. Cumhurbaşkanımız merhum Sn Süleyman Demirel, Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev ve Gürcistan Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze ile İlimiz Deriner Barajı ve Muratlı Barajlarının temel atma törenlerinden resimleri… Deriner Barajı : 26 Nisan 1998” denilerek yayınlanan fotoğraflar arasında ayrıca 1 Eylül 1999 tarihinde yapılan Borçka ve Muratlı Barajları Temel atma törenlerinin de fotoğrafları kamuoyu ile paylaşılarak Süleyman Demirel’in ölümünün ardından güzel bir anma gerçekleştirilmiş oldu. Paylaşımda ayrıca Süleyman Demirel’in ölümüne ilişkin olarak başsağlığı mesajı da yayınlanırken mesajda; “9. Cumhurbaşkanımız Sn Süleyman Demirel… Yakın dönem Türk siyasal tarihinin en önemli tanığı ve uygulayıcısı…Taziye dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Artvin Valisi Kemal Cirit’in onayı ile yayınlanan paylaşımlar da açılışlara katılan merhum isimlerden Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev ve Gürcistan Devlet Başkanı Eduard Şevardnadze’nin yanı sıra dönemin Başbakanı ve Anavatan Partisi Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer’in de fotoğrafları bulunuyor. Dönemin Orman Bakanı Artvinli Hemşerimiz Hasan Ekinci ile dönemin Valisi Selahattin Akyurt’un da fotoğraflarının bulunduğu paylaşımlarda Süleyman Demirel’e gösterilen sevgi ve alaka da görünürken, Dünya’nın o dönemde en yüksek barajı olarak kabul edilen Deriner Barajı’nın açılışının görkemi de gözler önüne serildi. Adeta tarihin yeniden canlandırıldığı paylaşımlara yüzlerce yorum yapılırken, yorumlarda Süleyman Demirel’e vatandaşlar tarafından saygı ve sevgi dolu cümlelerde yer alıyor. Paylaşımlarda Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ünlü fötr şapkasının yine elinde olması dikkatlerden kaçmadı. Şapka dair yapılan yorumlarda ilgiyle takip edilirken, Demirel’in ölümünden dolayı duyulan üzüntülerde mesajlar arasında yer aldı.

Share
1922 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?