logo

Artvin Valiliği Satranç Turnuvası Sona Erdi

Artvin Valiliği’nce düzenlenen ‘Artvin Valiliği Satranç Turnuvası’ düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Artvin Valiliği organizasyonunda Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Satranç Federasyonun katkılarıyla 5-6 Aralık tarihlerinde Artvin Öğretmenevi’nde düzenlenen yarışmanın sona ermesinin ardından düzenlenen ödül töreninde Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Garnizon Komutanı, Piyade Albay Uğurcan Gençay,  Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bazı daire amirleri ile davetliler katıldı.

A ve B olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmaya Artvin ve değişik illerden 150 sporcu katılırken derece giren sporculara toplam 2 bin 500 lira para ödülünün yanı sıra madalya ve kupa verildi.

Ödül töreni öncesi A Grubu birincisi Muhammed Taşkaya Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Garnizon Komutanı, Piyade Albay Uğurcan Gençay, Vali Yardımcısı Önder Coşğun ve AÇÜ Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu ile aynı ayda bir gösteri maçı yaptı.

Törende kategorilerinde birinci olan sporculara protokol mensuplarınca ödülleri verilirken ödül töreni sonrası bir konuşma yapan Vali Kemal Cirit,  satrançın bilinirliği yüksek olan bir spor olduğunu ifade etti.

Satrancın Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü bünyesinde karşılığının bulunmasının yanı sıra federasyonu bunan bir alan olan olduğunu belirten Vali Cirit ” Arkadaşlarımız bu alanda farkındalığı ortaya çıkardılar. Artvin’de satranç severlerin önümüzde ki süreç içinde ülkemizdeki satranca katkı sunacaklarını bizlere ilettiler. Bizde buna destek olmak istedik. Bir satranç turnuvasına ev sahipliği yaptık. Umuyorum ki önümüzde ki dönemde bu satranç severler arasında hem Türkiye’de hem de dünyada başarıya koşan gençlerimiz, vatandaşlarımız ön plana çıkacak. Satranç bir çok alanda, devletlerin politikalarında, siyasetin politikalarında, profesyonel yöneticilerin stratejilerinde kullanılan ve gelecekte ne yapabileceğimizi düşünerek planlı programlı hareket etmeyi teşvik eden bir alan. Bütün mesleki alanlarda kullanılmasını ve bu strateji çerçevesinde hareket edilmesini arzu etmekteyiz” dedi.

Vali Cirit, Artvin’de satranç parkının oluşturulmasının Artvin’in geleceğine katkı sunacağı düşüncesiyle yapımı devam eden Çoruh Park Projesi içerisinde “Satranç Parkı” oluşturmayı düşündüklerini söyledi.

Vali Cirit yarışmaya katılan sporculara ve bu yarışmanın yapılmasında katkısı olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ödül töreni yarışmaya katılıp dereceye giren sporcuların ödüllendirilmesinin ardından turnuvada görev yapan hakemlere teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

AVBM

Etiketler: » » »
Share
618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?