logo

Artvin Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Kuzu’dan Sağduyu Çağrısı

Artvin Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Kuzu yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarından dolayı vatandaşları kışkırtıcı eylemlere karşı sağduyuya davet etti.

Artvin Ülkü Ocakları İl Başkanı İrfan Kuzu; “Ülkü Ocakları’nın, özellikle kavgadan ve şiddetten yana gösterilmek istendiğini, ülkücülerin bunu amaçlayanlara uyup hiçbir şekilde galeyana gelmemelerini ve bunun böyle olmadığını da sadece kendilerinin ispatlayabileceklerini” dedi.

Artvin Ülkü Ocakları İl Başkanı İrfan Kuzu terör ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşanan terör olayları ile ilgili yaptığı açıklamada teröre taviz verilmeyeceğini, yapılan yanlış politikaların ülkemizi içinden çıkılamaz bir sürece sürüklediğini yineledi.  Terörle ancak mücadele edilebileceğini ve müzakere süreci denilen sürecin ancak ve ancak ihanet süreci olduğunun altını çizen Kuzu, Türkiye genelinde şehitlerimiz için yapılan eş zamanlı basın açıklamalarında ve yürüyüşlerde de açıkça dile getirildiği gibi bu süreçte kışkırtıcı eylemlerle karşılaşılacağını vurguladı. Ülkücülerin ve Türk Milliyetçilerinin hiçbir yerde kanuna aykırı eylem veya gösterileri olmadığını, bozkurt işaretleri yaparak sağa sola saldıranların, halkı korku ve endişeye sürükleyenlerin ülkü ocaklarıyla hiçbir ilgisi olmadığını da açıklamasında vurguladı.

Kuzu; “Ülkü Ocaklarının, özellikle kavgadan ve şiddetten yana gösterilmek istendiğini, ülkücülerin bunu amaçlayanlara uyup hiçbir şekilde galeyana gelmemelerini ve bunun böyle olmadığını da sadece kendilerinin ispatlayabileceklerini” ifadelerinde bulundu.

Ahlaklı bir nesil yetiştirilmesi adına uğraştıklarını bunun için okullardaki öğretmenlere, camilerdeki hocalara ve ailede annelerimize çok iş düştüğünü belirten Kuzu Gençlerin enerjilerini Vatan ve Millet sevgisine, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesi için bir değer oluşturmaya yönlendirilmesi gerekliliğini söyledi.

Konuşmasını; Bir olalım Birlik olalım Teröre ve Teröre destek olanlara aman vermeyelim. Mücadelemizden vazgeçmeyelim. Unutmayalım ki S.Ahmet Arvasi ‘nin de dediği gibi; “Ve tarih bir gün, acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silahın keşfedilemediğini yazmak zorunda kalacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Etiketler: » » »
Share
1433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
#

Artvin Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Kuzu’dan Sağduyu Çağrısı” için 1 yorum

  1. Merve : diyor ki:

    Mehmetçiğimiz için yürürken AKPKK yazarak ayrıştırıcı slogan pankart açarak sağduyulu olunmaz. Bu sadece insanları ayırır ülkenin zor gününde birlik beraberlik vurgusu yapılması gerekirken siyasi mesajlar verip rant elde etmek Bu Ülkemizin Zor günlerinde yapılmaması gereken hareketti