logo

Artvin Türküleri İl Yarışması Sonuçlandı

Yusufeli Geleneksel Derekapı Güreş etkinlikleri  okullar arası Artvin Türküleri İl Yarışması ile son buldu. Yusufeli Karakucak Güreş Sahasında düzenlenen yarışmaya, Artvin merkez ve ilçedeki okullar katıldı.

Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile, 2009 Yılından bu yana Yusufeli genelinde yapılan Okullar Arası Yöresel Türkü Yarışması, geçen yıl kapsamı genişletilerek Artvin Türküleri İl Yarışmasına dönüştürülmüştü. Artvin il ve ilçelerinden  gelen yarışmacılarla görkemli bir türkü şölenine dönüşen yarışma, lise ve ortaokullar olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi. Lise kategorisinde Yusufeli Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Ali Çelik birinci oldu. İkinciliği Şavşat Anadolu Lisesinden Gizem Yılmaz ve üçüncülüğü Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesinden Kemal Küçük aldı. Ortaokul kategorisinde ise Hopa Yavuz Selim Ortaokulu’ndan Efe Acar birinci olurken, Yusufeli Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Okulu’ndan Nuray Çalışan ikinci ve Şavşat Atatürk Ortaokulu’ndan Nazan Akgül üçüncü oldu.

Ödülleri, Yusufeli Belediyesi tarafından karşılanan yarışmada dereceye giren öğrencilere bağlama hediye edilirken, yarışmaya katılan her öğrenciye de tişört verildi.

Artvin Türküleri İl Yarışması anısına katılan tüm okullara plaket sunulan gece, Çay TV’den canlı yayınlandı.

 

Etiketler: » »
Share
945 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?