logo

Artvin Türk Ocakları İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

 

İftar programına, Türkiye Kamu-Sen Artvin İl temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı İsrafil Bayrak,  Eczacılar Odası Artvin Temsilcisi, Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcısı Nursal Bülbül, AÇÜ Eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçi,  Türk Sağlık Sen Artvin Şube Başkanı Veli Küçük, Ülkücü İşçiler Derneği Artvin Şube Başkanı Turgut Atasoy ve Türk Ocakları Derneği üyeleri katıldı.

 

Varyant Restoran’da iftarlarını açan Türk Ocakları Yönetim Kurulu, Ocak üyeleri ve davetliler, daha sonra sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

Türk Ocakları Artvin Şubesi Başkanı Hüseyin Kurt,  iftar sonrası kısa bir konuşma yaparak, 2 kahramandan söz etti.  Hüseyin Kurt, “Sayın konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Şeref duyduk, onur verdiniz. Bütün şehitlerimize Tanrı’dan rahmet diliyorum.

Çiçek Nene Ve Ezineli Hüseyin

Ahrete intikal etmiş Türk Ocaklılara da Allah Rahmet etsin. Tarihte iki Türk dehası örneği vereceğim.  Bunlardan birisi Edremitli, Ezine Doğumlu Ezineli Hüseyin,  Çanakkale Savaşları sonrasında Kafkas Cephesi’nde yara almış, vücudu delik deşik olmuş, neticede şehit olmadan köyüne dönebilmiş ve hayatına gazi olarak devam etmiştir.  Kendisine şöyle telkinde bulunuyorlar; Devlete müracaat et de maaş bağlasınlar. Bunu diyenlere gülüyor ve şunu diyor; Be kendi ekmeğimi kazanacak güçteyim, Daha ihtiyaçlı olanlara maaş bağlansın.

Çanakkale Cephesi’nden Kafkas Cephesi’nde Çiçek Nene örneğini vereceğim.  Deli Halit Paşa’nın Şavşat Yavuzköy’de elini öptüğü Çiçek Nene. Allah Rahmet eylesin.  Çiçek Nene Halit Paşa ile görüştükten sonra paşa diyor ki savaş bitsin Ankara’ya gidip sana maaş bağlatacağım. Yıllar sonra Çiçek Nene’yemaaş çıkıyor. Çiçek Nene’nincevabı ise şu oluyor; Memlekette o kadar yetim çocuklar varken maaşı onlara bağlayın, onlar geçinsin.  Yüz önceki fedakârlık ile yüz yıl sonraki fedakârlığını kıyaslamanız için bunları örnek verdim. Şunu ifade etmek istiyorum. Gölgeye girenin gölgesi olmaz.  Geldiğiniz için, beni sabırla dinlediğiniz için hepinize bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından programın anısına aile fotoğrafı çekinildikten sonra etkinlik sona erdi.

 

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?