logo

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanını Seçti

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapılan üç adayın yarıştığı Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda Şeref Öngüner yeni başkan seçildi.

 

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezindeki Şoförler ve Otomobilciler Odası kongresine Kongresi’ne, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Mevcut Başkanı Ahmet Alpaslan ve çok sayıda şoför katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan kongrede, faaliyet ve hesap raporlarının okunmasından sonra Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve adaylar konuşmalarını yaptı. Konuşmalardan sonra akşam 17.00’da bitecek olan oylama işlemine geçildi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada Artvin’in bu yıl içerisinde otopark ve trafik sorununun çözüleceğini belirterek şunları ifade etti:

“Sevgili kardeşlerim, aslında bizler biraz meslektaş sayılırız şehirde kamuya yönelik hizmetler yapan kuruluşlarız. 3 tane aday kardeşimiz var birazdan birisi başkan olacak ve ateşten gömleği giyecek bir felsefecinin dediği gibi her şeyi eleştirmeci yapmalıyız ancak o zaman gelişebiliriz. En iyi aday bize sorun getirmeyen hatta hazır dosya getiren adaydır bizde o zaman elimizden geleni yaparız. Hepiniz bu toplumun yükünü çeken insanlarsınız.

Yeri gelmişken söylemek lazım şehrimizin ihtiyacı olan otopark için bu yaz hedefi bin koydum ama 500’e de razıyım 500 araçlık otoparkı kah mahallerde 10 araçtan aşağı olmamak şartı ile yapacağız Mahallenin muhtarları yerleri göstersin her mahalleye en az 10 araçlık otopark yapalım.

Bir ikincisi de yollarımız dar ama yüzde 50 sorun darlıktansa yüzde 50’de kullanım hatasındandır dörtlüyü yakan yol kendinin sanıyor. Bir gün bir ambulansa itfaiye engel olursunuz bunun vebalini ödeyemezsiniz.

Allah izin verirde önümüzdeki dönem seçilirsek şimdi ki görev alacak olan arkadaşlarla daha teknik daha yakın çalışma fırsatı olacak. Bilesiniz yanınızdayız seyitler minibüslerin durağından tutunda bizim minibüslerin durağına daha öncede ilçe minibüsler için yapmıştık bizde varsa biliniz ki sizindir kardeşlerim hep birlikte bu şehri taşımaya devam edeceğiz. Bütün üye ve aday kardeşlerime başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yaşar Aydın, “Haklının Hakkını Haklıya Teslim Edeceğiz”

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan adayı Yaşar Aydın, yaptığı konuşmada şoför esnafının dertleriyle dertleneceklerini ve bu uğurda bıkmadan, yorulmadan sorunları ilgili mercilere taşıyarak çözüme kavuşturana kadar mücadele edeceklerini söyledi. Hırs, ihtiras ve menfaat gözetmeksizin bu şerefli göreve talip olduklarını belirten Yaşar Aydın, “Mesleğine otuz yılını vermiş biri olarak, şunu söyleyebilirim ki bu yolda hamurum yoğruldu ve bu yolda yetiştim. Bu mesleğin her şeyini en iyi şekilde biliyoruz. Bu iş bizim mesleğimiz olduğundan dolayı taksici, minibüsçü, kamyonet ve kamyon gurubu meslektaşlarımızla görüşmeler yaparak mesleki sorunlarını tespit ettik ve yol haritamızı belirledik.

Değerli arkadaşlar, emin olunuz ki haklının hakkını haklıya teslim edeceğiz. Bu uğurda aldatan da olmayacağız, aldanan da olmayacağız. İşte bu ve benzeri sebeplerden dolayı bu kutlu hizmete bizde talip olduk. Ekibim ve ben meslektaşlarımızın kazancı, huzuru ve refahı için elimizden geleni yapacağız. Biz bu işte hem istekli hem tecrübeliyiz. Mevlana der ki; insanın kanadı gayretidir. Biz gayretli ve azimliyiz. Bu hedeflerin önüne kimin geleceği tabii ki de sizin takdirinizdir. En iyi kararı vereceğinize şüphemiz yok. Bu bir hizmet yarışıdır, bu yarışın barış içinde olmasını arzu ediyorum. Bu yarışın kaybedeni yok, kazanan ise şoförler odasıdır, bunu hepimiz iyi bilelim.

Bu duygu ve düşüncelerle bu sektöre emeği geçmiş tüm başkan, yönetici ve üyelerine candan teşekkür ediyorum. Bu seçimde de diğer başkan adaylarımıza başarılar diler, kongremizin camiamıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İlyas Altun: “Destek Sizden Hizmet Bizden”

Birliktelikten güç doğacağına inandıklarını vurgulayan Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan adayı İlyas Altun, “Sorunların varlığından korkmuyoruz biz bu sorunları çözebileceğimize inandığımız için adayız. Artvin şoför esnafının çözülemeyecek hiçbir sorunu olamaz. Bütün sorunları yine birlikte masaya yatıracağız ve çözümlerini yine birlikte bulacağız. Hiçbir sorun çözümsüz kalmayacak. Biz bilgimizle, tecrübemizle, kalitemizle ve cesaretimizle bütün sorunların üstesinden rahatlıkla gelebileceğimize inanıyoruz ve hem sizlere hem de kendimize güveniyoruz.

Biz sizlere hizmetkar olmak için yola çıktık. Sizlerin iyi gününde ve kötü gününde yanında olmak için buradayız. Ben, biz olmak için, birimiz hepimiz olmak için bu önemli göreve talip olduk. Biz olacağız, birlikte olacağız hep bir arada olacağız. Bunun için destek sizden, hizmetkar olmak bizden diyoruz.

Buradan diyorum ki bugünün kaybedeni olmayacak, kazananı olacak, kazananı da sizler olacaksınız. Bugünün kazananı Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle bu sektöre emeği geçmiş tüm başkan, yönetici ve üyelerine candan teşekkür ediyorum. Ayrıca “Afrin Zeytin Dalı Harekatı”nda görev alan tüm silahlı kuvvetlerimize başarılar diliyorum. Yaralanan gazilerimize Allah’tan şifa, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah ordumuzu ve kahraman askerlerimizi korusun ve yardımcısı olsun” dedi.

Şeref Öngüner ise yaptığı konuşmada, “Navlon parası geçinmenin, navlon parası ile okuman karda kışta, sağ salim dönebilecek mi acaba deyip pencereden baba yolu gözlemenin ne demek olduğunu iyi bilen ve bunları yaşamış olan kardeşinizim.

Bir mesleğe ömrünü adamış her biri adıyla efsaneleşen, anılarını dinlerken bile bizleri duygulandıran o zor şartlarda bile bu mesleği bizlere sevdiren büyüklerimizi buradan ahrete göçmüş olanları rahmetle, yaşayanları ise saygıyla yad ediyorum. Onların ahlakı, o terbiye ile büyümüş, bugün bu büyük camiaya doğruluk ve hakkaniyet ilkelerimizle şoför esnafının derdini, sıkıntısını, eksiğini iyi bilen bir evladınızım. Bizle, bu onurlu göreve çıkarken il merkezinde faaliyet gösteren bütün kooperatiflerle istişare ederek bu doğrultuda yönetim kurulu oluşturduk.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak şoför esnafının yaşam koşullarını iyileştirmek, mesleki sorunlarına çözüm bulmak, çözüm bulurken yerinde ve hakkaniyet içinde yasalar çerçevesinde bir kurumsal kimlik altına almak için hizmet etme çabası içinde her daim görevde bulunacağız. İlimizin en faal, en dinamik disiplinli ve itibarı olan bir camia haline getirmek, şoför esnafının alın terini ve emeğin karşılığını yapacağımız hizmetlerle taçlandıracağız” dedi.

264 delegenin oy kullandığı seçimlerde; 29 oy Yaşar Aydın’a, 96 oy İlyas Altun’a ve 138 oy ise Şeref Öngüner’e oy kullanıldı. İki oy ise geçersiz sayıldı.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulunda yarışan üç aday arasından Şeref Öngüner seçim sonuçlarına göre, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı seçildi.

Share
861 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?