logo

Artvin Şoförler Odası’ndan Bayram Uyarısı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla yollarda oluşacak uzun araç konvoyları konusunda sürücüleri uyaran Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası, kurallara uyulmasını isteyerek, “Bayram tatillerinde trafik 10 kat artıyor. Aman dikkat. Mutlu günleriniz, mutsuzluğa dönmesin” şeklinde uyarıda bulundu.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla yollarda oluşacak uzun araç konvoyları konusunda sürücüleri uyaran Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası, kurallara uyulmasını isteyerek, “Bayram tatillerinde trafik 10 kat artıyor. Tatil süresinin 9 güne çıkmasıyla vatandaşlarımız hemen hemen aynı zaman diliminde yollara çıkıyorlar. Tüm araç sürücülerini uyarıyoruz. Kurallara mutlaka uyunuz, uykusuz ve yorgun asla yola çıkmayınız. Uzun yolculuklarda sık sık verilen 15 dakikalık molalar hayat kurtarmaktadır. Direksiyonda geçen zaman 2 saati geçmemeli” ifadeleri kullanıldı.  “YAŞANAN ACILARA RAĞMEN KURALLARA UYULMUYOR”

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası, sürücüleri uyararak, “Sürücülerimiz yola trafiğin az olduğu saatlerde çıkmaya çalışsın. Çünkü bayramlarda artan trafik kazaları herkesi derinden üzüyor. Bu acı bilançoya rağmen trafik kurallarına uyma konusunda yeterli hassasiyet gösterilmiyor. Geçen sene 5 günlük Kurban Bayramı’nda 59 vatandaşımız trafik kazalarında hayatını kaybederken, bin 315 kişi de yaralanmıştı. Kazalarda yaşanan yaralanma ve ölümleri ancak trafik kurallarına uyarak durdurabilir ve azaltabiliriz. Bayram ziyaretlerine giderken toplu taşım araçlarının tercih edilmeli. Sadece toplu taşıma araçlarıyla 8 milyon vatandaşımızın tatil yolculuğuna çıkacağı tahmin edilmekte. Firmalar 6 bin ek seferle talebi karşılamaya çalışacak. Otobüs şoförlerimizde yolcuların canları da size emanet edildiğini unutmayın. En iyi sürücü hız yapan değil, kaza yapmayan sürücüdür. İyi sürücü yol verir, yol gösterir. Hatalı sollama yapmaz. Kuralları ihlal etmez. Son 10 yılda, 67 gün kurban bayramlarında tatil yapılmış. Yaşanan trafik kazalarında bin 123 vatandaşımız canını kaybederken 37 bin 753 vatandaşımız da yaralanmıştır. Kaybedilen canların yanında milyarlarca liralık da zarar meydana gelmiştir. Şoförlerimiz kişisel sorumlulukların bilincinde olmalıdır. Kurallara uymada gösterecekleri başarı, sorunun önemli bir kısmının ortadan kalkması için tek başına yeterlidir” ifadelerine yer verildi.

Artvin’in yollarının da kazalara davetiye çıkardığından da bahseden oda, Artvin’deki sürücülerin dar yollarda dikkatli olma, mutlaka uygun hız limitlerini kullanma ve trafik kurallarına uyma noktasında sürücüleri uyardılar.

Etiketler: » » » »
Share
557 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?