logo

Artvin Sinemasında 3D Film Dönemi Başladı

Vali Cirit, ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 ” 3d Sinema Filmini İzledi

Artvin Valisi Kemal Cirit,  kentte 25-31 Aralık tarihlerinde gösterime giren ”Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2 ” 3 boyutlu sinema filmini izledi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde 25Aralık tarihinde gösterme giren 3 boyutlu (3D) sinema filminde, Açlık Oyunlarının serisi olan Alaycı Kuş Bölüm 2 filminin yönetmenliğini Francis Lawrence başrollerini Jennifer Lawrence, JoshHutcherson ve JulianneMoore yapmış.

Filmde, KatnissEverdeen, Panem halkıyla tam donanımlı hazırlandıkları savaş içerisindeyken Başkan Snow ile karşı karşıya gelir. Panem halkının özgürlük mücadelesini kazanmasına yardımcı olmak için Katniss’ın yakın arkadaşları Gale, Finnick, Peeta ve bir grup hayatlarını tehlikeye atarak 13. Bölge’den ayrılırlar. Atıldıkları bu tehlikeli görevin amacı Başkan Snow’a suikast düzenlemektir. Başkan Snow’un aklındaki tek şey Katniss’i yok etmekten başka bir şey değildir. Düşmanlar, tehlikeli tuzaklar ve hayatındaki tercihler, bu mücadelede hiçbir zaman olmadığı kadar zorlu olacaktır. Bu zamana kadar hayatta kalma savaşı veren Katniss, artık geleceğe yön verebileceğini fark eder. İlk filmi büyük ilgiyle karşılanan TheHunger Games serisinin dördüncü filmi. Seri, ilk filmin ardından yönetmen koltuğunda bir değişime giderek I AmLegend filminin yönetmeni Francis Lawrence’ın denetimine bırakıldı.

Amerikan yapımı sinema filminde aksiyon,  dram ve macera dolu sahnelerin yer alırken iki bölüm halinde toplam filmi136 sürdü.

Artvin İl Özel İdaresi İşletme ve İştiraklar Müdürlüğü bünyesinde işletilen Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Sinemasında gösterime giren filmini bugüne kadar yaklaşık 700 sinemasever izlediği öğrenildi.

Öte yandan 3 boyutlu olarak birinci ve ikinci vizyon filmler diğer illerle aynı anda Artvin’de de sinemaseverlerin gösterimlerine sunulacak.

AVBM

Etiketler: » » »
Share
670 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?