logo

Artvin Ses Seyahat, Artvin’de İftar Yemeği Verdi

Artvin Ses Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Bilir: “Artvin’imiz En İyisine Layıktır Diyoruz” dedi.

 

Artvin Ses Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bilir, Grand Artvin Otel’de siyaset, iş dünyası ve birçok kurum amir ve vatandaşların bir araya geldiği iftar yemeği düzenledi.

Düzenlenen iftar yemeği öncesi konuşma yapan Bilir, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Artvin Ses Seyahat olarak yapılan yenilikler, alınan yeni araçlar, açılan yeni hatlar, eklenen yeni seferler ve işletme maliyetlerinin artması ile alakalı yeni fiyat tarifesiyle ilgili, bilgilendirme için basına açıklama yapmıştır.

Artvin Ses Seyahat olarak, 2017 yılında Artvin, İstanbul, Bursa ve Ankara arasında ortalama 2,500 sefer düzenleyerek, 5.000.000 km yol yaptık. %89’luk yolculuk oranıyla 134.000 yolcumuza hizmet verdik.2018 yılı ve devamında bu verileri ikiye katlamak istiyoruz.Müşterilerimizdengelen taleplere hızlı ve kaliteli çözümler sunarak, onların beklentilerini karşılayabilirsek, istediğimiz verimi alabileceğimizi düşünüyoruz.

Peki bu bağlamda neler yaptık?

Yaklaşık 13.000.000’luk yatırım yaparak filomuzu yeniledik. Tamamı 2017 ve 2018 model, teknolojik, konfor ve güvenliğe önem veren, uzun yolculuklar da yolcularımızın çok rahat edeceği araçlar aldık. Bu alanda şu an Türkiye’nin en genç filosuna ve en yeni araçlarına sahip olan firmasıyız.

Misafirlerimizden, yolcularımızdan gelen yoğun talep üzerine Artvin-İzmit-Gölcük-Yalova-Orhangazi-Gemlik-Bursa seferini açtık. Bu bölgede oturan hemşerilerimiz, “Çok mağdur olduklarını” belirttiler, bizde bu talep üzerine bu hattımızı açtık. Haziran ayı itibariyle her gün Artvin’den saat 10:00’da, Bursa-Kestel’den saat 10:30‘da hareket edecek şekilde 2018 modern araçlarla bu seferleri yapacağız. Bilmeyen bütün hemşerilerimize de sizin aracılığınızla ulaştırmış olalım.

Yine misafirlerimizden gelen talep doğrultusunda “NONSTOP” Artvin-İstanbul seferi düzenleyeceğiz. Bu servisin özelliği, belli durakları (Dudullu, Harem, Sultanbeyli, Gebze, Adapazarı, Bolu) es geçerek, 22 saat olan yolumuzu 20 saate indirmektir. Özet olarak Esenler’dençıkan araç, sadece İzmit’e girip, yolcu alıp yoluna devam edecektir. Bu “NONSTOP” servis Artvin’den ve İstanbul’dan11:30’da hareket edecektir. Biz bu servisi düzenlerken, Artvin-İstanbul arası düzenlediğimiz Artvin’den 11:30/13:00, İstanbul’dan 10:30/12:30 seferlerini kesmeyeceğiz, iki seferde normal olarak devam edecek. “NONSTOP” servisle Artvin-İstanbul arası günlük 3 sefer düzenlemiş olacağız.

Son olarak işletme maliyetlerine değinmek istiyoruz. Herkesin bilgisi dâhilindedir ki Artvin de şehirlerarası yolcu taşımacılığında yaklaşık 7-8 yıldır fiyat artışı yapılmamıştır.

Piyasalarda ki durum incelendiğinde Dolar, Euro ve akaryakıtta ki “Rekor” diyeceğimiz artış bizi de olumsuz şekilde etkilemiştir. Çok geriye gitmeden son iki yıl içerisinde bu artışlar bizimde işletme maliyetlerimizi %100-120 arasında arttırmıştır. Akaryakıt örneğini verebiliriz ki.2 yıl önce 3.30 TL’ye alınan yakıt bugün 5.85 TL olmuştur. Diğer gider kalemleri de göz önüne alındığında, bizimde fiyatlarımızı kalitemizden ve hizmetimizden ödün vermeden bu işi sürdürebilmemiz için güncellememiz gerekmektedir. Fakat biz, bütün olumsuzluklara rağmen zammın büyük bir bölümünü çekerek, bilet fiyatlarımızda %20 ile %25 arasında düzenleme yapılmıştır.”

İftar yemeğine Artvin AK Parti Milletvekili Adayı Av. Erkan Balta, AK Parti İl Başkanı Fikret Erdoğan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Şenol Alparslan, Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Gençlik ve Spor il müdürü Bahattin Yetim, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu , iş dünyasının birçok ismi ve birçok vatandaşlar katıldı.

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?