logo

Artvin Sarı Cerattepe Kırmızı

Artvin’in Kafkasör Yaylası Ceratepe’ye bir destek de Galatasaraylılardan geldi. Cerattepe’nin doğadaki tüm renkleri barındıran bir cennet olduğunu belirten taraftarlar, sahada rakip olarak gördükleri Beşiktaşlılar, Trabzon ve Fenerbahçelileri Cerattepe’de kardeş ve dost olarak gördüklerini, renklerinin de Artvin olduğunu belirttiler.

Taraftarlar, Ramazan’da bile Artvin halkını rahatsız eden maden şirketi, tüm Artvinlilerin kenetlenmesine vesile olduğunu ileri sürerek, “ Bu açıdan Artvin halkı maden şirketine müteşekkir” dediler.

Artvin halkı 7’den yetmişine, köylüsüne, kentlisine, siyasi partilerinden, STK’lara kadar Artvin’in varlık sebebi, canı olarak gördüğü Cerattepe’de 20 yıldır nöbet tutuyor. Özellikle Ramazan ayının başladığı günden itibaren maden şirketinin Cerattepe’ye girme girişimi Artvin halkını hem Artvin içinde hem ilçelerinde hem de Artvin dışında yaşayan Artvinlileri adeta birbirlerine kenetledi. Cerattepe 2 milyon Artvinli’nin onuru haline geldi. Maden şirketinin her girişimi ise Artvin halkı tarafından engellendi. Cearttepe’yi bunlardan korumak için daha yakın takibe alan Artvin halkı, 24 saat gönüllü esasına göre nöbet tutmaya başladı. Nöbeti STK’lar, siyasi partiler, Odalar, Kooperatifler, köyler, hatta sülaleler, futbol taraftarları, kısaca tüm Artvin halkı tutuyor.

Bu mücadelenin yakın tarihlerde bir emsali yok!

Dünyada eşi emsali görülmemiş, bu mücadelede Galatasaray Taraftarlar derneği 15 Temmuz günü nöbet aldı. Dolayısıyla  Ceratepe’nin rengi sarı kırmızı oldu.

Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Ali Kurul; “Bilindiği üzere Artvin’de Galatasaraylı taraftarlar sayısal olarak çoktur. Her kulüp kendilerinin sayısal olarak fazla olduğunu iddia eder. Ama gerçek bizim söylediğimizdir.  Bugün burada biz Galatasaraylıları temsilen nöbet tutuyoruz.  Herkes şunu çok iyi bilsin ki; gerektiğinde tüm Galatasaylılar Artvin için yeri göğü sarı kırmızı renkleriyle boyar, madencilere geçit vermez. Eğer renk sarıdan yeşile dönerse geç anlamına gelir. Ama eğer sarı ışıktan kırmızıya dönüşüyorsa geçemezsiniz demektir. Biz Artvin’in beyni, başı, canı olan Cerattepe’nin yaratıldığı gibi kalarak Artvin’in yaşatmasına devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Biz sahada rakip olarak gördüğümüz diğer taraftarlarla burada

Cerattepespor olur, hep birlikte Artvin tezahüratı yaparız!

Taraftarlar, “Sahada spor ahlaki ve çerçevesi içinde rakip olarak gördüğümüz, Beşiktaşlı, Fenerbahçeli, Trabzonlu taraftarlar kardeşlerimizle saha dışında bir beden, bir yürek, tek ses olur Artvin diye haykırarak burada buluşacağız.  Biz her şeyden önce Artvin’imiz, Artvin halkıyız. Diğer özellikler teferruattan ibaret olup, söz konusu Cerattepe olduğunda hiçbir anlam taşımaz. Hepimiz Ceratepesporlu olur, hep bir ağızdan Artvin tezahüratı yapar, Artvin’deki en büyük taraftar topluluğunu oluştururuz. Hem de tüm renkleri, düşünceleri, farklıları  Artvin sevdasının gönül formasına en büyük zenginliğimiz diye giyeriz.

Biz Aralarımızdan Aldığımız Emaneti Çocuklarımıza Vermek Zorundayız!

Biz, atalarımızdan aldığımız emaneti çocuklarımıza teslim etmek zorundayız. Onun için burada nöbet tutuyoruz. Onun için hepimiz burada bu noktada toplanıyoruz. Galatasaray taraftarları derneği olarak Madenciler kesin olar5ak bir daha Cerattepe adını anmamak koşuluyla gidene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Çünkü bizim başka Artvin’imiz, bizim cennet misali başka Kafkasör’ümüz, Cerattepe’miz, Hatilamız, Orcuğumuz, Genyamız, yok.  Yani nasıl ki canımızın yedeği yok. Onu çok iyi koruyoruz. Artvin’de bizim için candır. Yedeği, benzeri yok. Bunu özellikle bizi anlamayanlara mesaj olarak söylüyoruz ” şeklinde kendilerini ifade ettiler.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
1356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?