logo

Artvin Offroad Kulübü’nden Cerattepe Açıklaması

“Cerattepe’ye Çıkan Araçların Bizimle Bağlantısı Yoktur”

 

Artvin Offroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri önemli bir açıklamada bulunarak haklarında yapılan “Cerattepe’ye müdahaleye çıkan araçların Artvin Offroad Kulübü’nün araçları” iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Cerattepe’de maden çıkarmak isteyen şirkete yer teslimi yapmak için Cerattepe’ye çıktı. Jandarma eşliğinde gerçekleştirilen yer teslimi girişimi Yeşil Artvin Derneği ve Artvin halkının engeli ile karşılaştı. Yer teslimi gerçekleştirilemez iken Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan’ın basın açıklaması sırasında offroad aracıyla Cerattepe’ye çıkıldığı şeklindeki söylemi üzerine Artvin Offroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri kamuoyunu aydınlatmak için açıklamada bulundu.

“Kulübümüzün Cerattepe’de Maden Çıkarılmasına Karşı Duruşu Değişmedi”

Açıklamada, Cerattepe’ye müdahaleye çıkan araçların Artvin Offroad Kulübü ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını ve kesinlikle kendilerinin böyle bir çalışmanın içerisinde olmadıkları ifade edildi. Artvin Offroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamada; “ Cerattepe’ye müdahaleye çıkan araçların offroad araçları olduğu yönünde açıklamalarda bulunulmuştur. Cerattepe’de madene karşı mücadele eden Yeşil Artvin Derneği ve Artvin halkının mücadelesine bugüne kadar her aşamada destek vermiş ve her daim yanlarında olmuş bir kulübüz. Bugüne kadar Maden şirketinden herhangi bir şekilde sponsorluk almamış ve ilişkide bulunmamış bir kuruluşuz. Durum böyle olmasına karşın 13 Ocak 2016 Çarşamba günü Orman Bölge Müdürlüğü’nün maden şirketine yer teslimi yapmak üzere Cerattepe’ye müdahaleye gittiği sırada Cerattepe’ye çıkan araçların offroad aracı olduğu yönünde eleştiriler tarafımıza yapılmıştır. Hatta Cerattepe’ye çıkan offroad araçlarının da kulübümüzden kiralandığına dayalı halk arasında söylentiler yayılmıştır. Kulüp yetkilileri olarak bu konuya açıklama yapmak ve kamuoyundaki kulübümüz üzerine oluşturulmak istenen olumsuz yargıya son vermek için açıklama yapma gereği duymuşuzdur. Artvin Offroad Kulübünün kesinlikle Cerattepe’ye müdahaleye giden araçlarla bağlantısı bulunmamaktadır. Hiçbir şekilde kulübümüzden bir araç temini yada araç gönderilmesi şeklinde olay gerçekleşmemiştir. Cerattepe’ye giden araçlarla bağlantımız olmadığı gibi bu araçların da doğrudan yada dolaylı olarak kulübümüzle bağlantıları bulunmamaktadır. Herkesin istediği taktirde offroad logolarını bir reklamcıdan temin edebilerek arabalarına yapıştırabilecekleri bu ortamda kulübümüze bu şekilde suçlamalarda bulunulmasını doğru bulmuyoruz. Bugüne kadar Artvin halkının Cerattepe’deki madenciliğe karşı verdiği mücadele de yanında olan kulübümüze yapılan bu eleştirileri doğru bulmuyor ve olayla bağlantımızın olmadığının tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada kulübümüzün duruşu aynı şekilde devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Artvin Offroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı bu açıklamanın ardından Cerattepe’ye giden arazili araçların Artvin Offroad Kulübüyle bağlantısı olmadığı gerçeği ortaya çıkmış oldu.

Share
2127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?