logo

Artvin Offroad Kulübü Büyük Bir Tanıtıma İmza Attı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Artvin Belediyesi organizasyonunda Artvin Off-Road Kulübünce bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda yapılan yarışlara Türkiye’nin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve İran’dan da ekipler katıldı.Arhavi Off-Road Kulübü adına yarışan Hikmet Tibukoğlu ve kızı Didem Tibukoğlu’nun araçları çamura saplanınca baba kızın verdikleri mücadele büyük beğeni topladı.

Artvin Belediyesi Organizasyonunda Artvin Off-road Kulübünce Kafkasör Yaylası’nda yapılan yarışlara Türkiye’nin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve İran’dan da ekipler katıldı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kafkasör’dekioff-road heyecanına co pilot olarak katılırken, yarışlar adeta nefes kesti. Yarışları binlerce kişi büyük bir keyifle takip etti.

Motor gücüne göre S1, S2, S3 olmak üzere 3 klasmanda toplam 48 ekip zorlu parkurda dereceye girmek için yarıştı. Su, çamur, seyirci  ve orman etabının oluşturduğu 40 kapılı bin 400 metre uzunluğundaki parkurda yer yer sürücüler zorlanırken parkuru tamamlayamayan araçlar iş makinesiyle pistin dışına çekildi.

Tanıtım Böyle Olur

Değerli okurlarım, bildiğiniz üzere Artvin’de kiminle görüşsek herkes mutlak surette Artvin’in kurtuluşunun turizmden geçtiğini söylüyor. Tabi ki bu tür söylemler önemli ve güzel ancak bu tür söylemleri mutlaka eyleme dökmemiz gerekir. Eyleme dökmenin yollarından biri de hiç kuşku yok ki tanıtımdan geçer. İlimizi ne kadar iyi tanıtır isek o kadar fazla turizmde yol kat etmiş oluruz. İşte geçtiğimiz hafta sonu Kafkasör Yaylasında düzenlenen ve binlerce kişinin izlediği offroad yarışları turizm alanında yapmamız gereken tanıtım amacına tamda uygun bir etkinlikti. Ben bu güzel organizasyonda emeği geçen Artvin Belediyesi ile Artvin OffroadKulubü’nü tebrik etmek istiyorum. İnanılmaz güzel bir etkinlikti ve de tam da amacına ulaşan bir faaliyette. Öylesine güzel görüntüler oluşturuldu ki bu görüntüleri haber yapan ilimizdeki ulusal basın temsilcilerinin çektikleri görüntülere ulusal yayıncı kuruluşlar kayıtsız kalamadılar. Ben burada ilimizdeki ulusal basın temsilcisi arkadaşlarımı da tebrik etmek istiyorum. Her biri görevlerini tam ve eksiksiz yaptılar.

Bizlerin bu tür tanıtım organizasyonlarına ihtiyacı var. Bazen yerel basından sürekli olarak ulusal basında ilimizin adını duyurmasını istiyoruz ancak duyurabilmek için yeterli etkinliğe imza atamıyoruz. İşte bu tür organizasyonlara imza atacağız ki yerel basın temsilcileri de ilimizin adını ulusal medyada duyurabilsin. Bir günde binlerce haberin servis edildiği ulusal basında yer almak kolay değil. Ulusal basın yer verebilmesi için değişik görüntüler ve heyecanlı haberler aramaktadır. Bu tür etkinliklerde bu amaca hitap edince haber olması kaçınılmaz oluyor. Bizlere düşen görev bu tür etkinliklerin sayısını arttırmaktır. Bir ilin ulusal medyada adı ne kadar çok geçer ise o denli tanınmış olacaktır. Biz gazeteciler olarak bu noktada üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu tür etkinliklerin sayısını arttırabilirsek sanıyorum ki tanıtım noktasında eksiklerimizi gidermiş olacağız.

Ben bu yazımda özellikle Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile Artvin Offroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz’ın etkinliğe ilişkin açıklamalarına yer ayırmak istiyorum. Her ikisinin de etkinlikte yaptıkları açıklamaların ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekiyor. Bu tür etkinliklere imza atılması kolay değil. Her iki başkanda böylesine zor bir işin altından başarıyla kalkmanın mutluluğu ile yaptıkları konuşmalarda aslında yapılan işin zorluğunun da altını çizmiş oldular. Bizim ilimiz gibi kaynakları kısıtlı olan illerde bu tür etkinliklere imza atmanın kolay olmadığını hepimiz biliyoruz. Burada dayanışma içerisinde bir şeyler başarılabiliyor. Bir çok zorluklar ve eksiklikler var. Zorluklar ve eksiklikler var diye bu tür etkinliklere imza atmamak olmaz. İşte Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, başkan olduktan sonra yokluklardan yakınmak yerine var olan imkanlarla büyük işler yapmak için mücadele eden isimlerden biri. Ben mücadelesi için kendisine ayrı bir paragraf açarak teşekkür etmek istiyorum. Başkanım, yüreğine ve emeğine sağlık. Senin nezdinden tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum ve sizin açıklamalarınıza kısaca yer ayırmak istiyorum. Başkanın konuşmaları yeni etkinliklerinde habercisi şeklindeydi. İşte o konuşma:

Başkan Kocatepe: Bu tür organizasyonlara imza atmak bizi mutlu ediyor

Yarışseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlar öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi. Yaklaşık 50 aracın yarıştığı muhteşem görüntülere sahne olan yarışları buradan tüm dünyaya yansıtıldığını belirten Kocatepe, “Mutluyuz çünkü Artvin böyle organizasyonlarla ülkemizi tüm dünyaya tanıtıyor. Bu bölgeler birkaç yıl içinde yerli yabancı turistlerin gelip dinlenebileceği yerler olacak” dedi.

Kocatepe, Artvin’deki etkinliklerin Off-Roadla sınırlı kalmayacağını dile getirerek, “Kafkaslardan gelen kuşların Adana üzerinden güneye açıldı güzergah üzerindeyiz. Önümüzdeki hafta sonunda da Artvin’de ilk kez kuş gözetleme şenliği yapacağız. Bir başka zamanda başka şenlikle Artvin hareketliliği devam edecek” diye konuştu.

Başkan Kocatepe Co Pilot Oldu

Sıfırlama turunda Murat Yılmaz’ın co pilotluğunu yapan Artvin Belediye Başkan’ı Mehmet Kocatepe “Pistte bir tehlike varsa bunu organizasyonu düzenleyenler olarak ilk önce biz görelim pilotumuz Murat Yılmaz’a güveniyorum bu tecrübeyi herkesin yaşamasını istiyorum” dedi.

Başkan Kocatepe’nin açıklamalarının ardından hiç kuşku yok ki böylesine güzel bir etkinliğe imza atan Artvin Offroad Kulübü’ne de yer ayırmak ve ayrıca kulüp üyeleri ve kulüp tarafından görevlendirilerek böylesine güzel bir organizasyonun ortaya çıkmasını sağlayan görevlilere teşekkür etmemek olamazdı. Ben her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlimiz adına çok önemli bir iş yapmışlardır. 4 yıldır gerçekten büyük zorluklarla daha mükemmelini yapmaya çalışıyorlar. Kendilerini ayakta alkışlıyorum. Bakalım Murat Yılmaz neler demiş:

Murat Yılmaz: Her geçen yıl daha fazla tecrübe kazanıyoruz.

Artvin Off-Road Kulübü Başkanı Murat Yılmaz da konuşmasında bu yıl dördüncüsünü düzenlenen yarışlarda her geçen yıl tecrübe kazandıklarını dile getirerek amaçlarının motor sporları tutkunlarını ve yarışmacıları memnun etmek olduğunu söyledi. Yılmaz, “Bu yıl katılım çok yüksek, ülkemizin birçok ilçesinin yanı sıra Gürcistan, İran, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden katılımlar gerçekleşti. Bin 400 metre uzunluğundaki parkurumuzda 40 engelden oluşan kapı var, bu sene bir değişiklik yaparak orman etabını ekledik. Organizasyona destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yarışlarımız çok güzel görüntülere sahne oldu. Herkesin buradan mutlu ayrılacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Baba kız Off-Road’ın ilgi odağı oldu

15 yıldır Off-Road yapan fakat iki yıldır kızı Didem Tibukoğlu ile birlikte yarışlara katılan Hikmet Tibukoğlu, “Çok iyi gidiyorduk ama son anda çamura saplandık, inşallah birdahakidaha güzel olacak. İnsanın kızı yanında olunca daha bir güvende hissediyor ama bir yandan da kızını koruyorsun tabi. Bu yüzden çamura saplandık işte diyecek de fazla bir şey yok” diye konuştu.

Babasına yardımcı pilotluk yapan ve babasının kullandığı araç çamura saplanınca büyük bir özveri ile aracın çamurdan çıkması için araçtan inerek mücadele veren yardımcı pilot Didem Tibukoğlu ise “Çok iyi bir yarıştı ama son dakikada çamura saplandık. Bu da nazar diyelim ama güzel bitti. İyi gidiyorduk ama çamur çekti bizi” dedi.

Kazanan Artvin Oldu

Yarışların S3 klasmanında AjaraOffroad Kulübü adına yarışan Gürcistan asıllı NıkolazGuehua son parkurda takla atarak kaza yaptı. Ambulansa hastaneye kaldırılan yarışçının durumu iyi olduğu öğrenildi. Bu kazaya rağmen yarışlarda heyecan sona ermedi. Birbirinden güzel mücadeleler izleyenleri heyecana doyurdu.

Bu etkinlikte kimin birinci kimin ikinci veya üçüncü olduğu önemli değildi önemli olan bu etkinlikten Artvin’in yüz akıyla çıkmasıydı. Bence bu başarıldı. Kazananda Artvin oldu. Emeği geçenlere ve bu güzel etkinliği büyük bir keyifle izleyen Artvinlilere teşekkürler. Yenilerini bekliyoruz.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kurmay

  22 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

      Kaynak: http://www.mngmice.com/ “Genelkurmay” ifadesindeki “kurmay” sözcüğünü çok merak etmişimdir. Bu kelimeyi araştırdım ve okuyucularınla paylaşmak istedim. Kurmay kelimesi kısaca “karmaşık harp planları kurma konusunda uzmanlaşmış olan” “danışmanlık hizmeti veren” gibi anlamlara gelmektedir. 1.Kurmay Kelimesinin Değişik Anlamları 1.(Osmanlı Dönemi) Ordunun muharebeye hazırlanmasında ve savaş sırasındaki sevk ve idaresi için hususi tarzda yetiştirilmiş subay 2.(Osmanlı Dönemi) Mc: Becerikli 3.Kurmaylı...
 • Megalomani

  21 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Fransızca mégalomane "büyüklük hastası" sözcüğünden alıntıdır. Megalomani; kişinin kendisini olduğundan daha büyük görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan büyüklenme egosu şeklinde tanımlanan, sosyal psikolojinin alt dallarından biridir. Örneğin, gelir durumu az olan kişinin dünyanın en zenginlerinden biri gibi davranması, görüştüğü kişilere büyük miktarlarda çekler, senetler yazması gibi durumlar bu hezeyanlardandır. Bu kişilerin gösterdiği tavırlarla çevresinde bulunan dostları, arkadaşları onu terk eder. Her alanda görü...
 • MHP’de Birleştirici ve Bütünleştirici Adaylarla İddiasını Ortaya Koydu

  20 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili geçici listesini yayımlayarak 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına start vermiş oldu. Milletvekili aday listelerinin verilmesine kısa bir süre kala ilk listesini açıklayan parti MHP olurken, MHP’nin Artvin Milletvekili aday listesi beklediğimiz gibi gerçekleşti. MHP’nin birinci sıra adayı Mali Müşavir Okan Aktaş olurken, 2.sıra adayı ise İsmihan Özcihan oldu. MHP böylelikle kafalardaki kimler aday olacak sorularını gideren ilk parti olurken MHP’nin Milletvekili adaylarının tabana ve kadınla...
 • Öykünmek

  19 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken: Bugünkü anlamıyla alakası olmasa da, “öykü” (hikâye) kelimesi ile “öykün-” (taklit etmek) kelimesi aynı kökten gelmektedir. Sözlük Anlamı: Birinin yaptığı gibi yapmak, birine veya bir şeye benzemeye çalışmak, taklit etmek Kelimenin Serüveni: Binlerce yıl öncesinde sık kullanılan öz Türkçe bir kelime olan öykünmek, zamanla “taklit etmek”, “imitasyon”, “emülasyon”… gibi yabancı kökenli kelimelerin gölgesinde kalmıştı. Son zamanlarda üzerindeki tozları atarak yeniden sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle sınavlarda sorulmay...