logo

Artvin Off Road Spor Kulübü Doğaya Yem Bıraktı

Artvin Off Road Spor Kulübü üyeleri, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktılar.

Artvin’de sert geçen kış aylarında yaban hayvanlarının beslenebilmesi için Artvin Off Road Spor Kulübü (Artoff) üyeleri ve Artvin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri doğaya yem bıraktı. Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklık mesafede bulunan ormanlık alanlara giden off roadcular yaban hayvanların yiyecek ihtiyacını karşılamak için belli bölgelere yem bıraktılar.

Artvin Off Road Spor kulübü üyeleri her hafta sonu, 4×4 arazili araçlarıyla şehrin yüksek bölgelerine geziler düzenliyordu. Bu hafta sonu farklı bir etkinlik yapara, araçlarını bagajlarını yiyecekler doldurdular.

Artvin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleriyle irtibata gecen Off Road Kulübü üyeleri yaban hayvanların bulunduğu bölgeleri tespit ederek hafta sonu ki programlarını o bölgelere yönelik planladılar. Evlerinden ve esnaflardan topladıkları yiyecekleri araçlarını bagajına yükleyen 30 off raod üyesi karla kaplı ormanlık alanlara doğru harekete geçti.

Yanlarında getirdikleri lahana, marul, havuç, şalgam, elma, ayva, mısır, buğday, ot ve kemik gibi yiyecekleri doğaya bıraktılar.

Artvin Off Raod Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, “ilimizde bu kış çok ağır geçiyor. Yaban hayvanların aç kalarak telef olmaması için böyle bir etkinlik düzenledik. Arazili araçlarımızla normal araçların çıkamayacağı yerlere çıktık. Milli Parklar yetkililerinin gösterdiği rotalarda yemleme çalışmamızı yaptık” dedi.

Kulüp üyelerinden Tolga Şatır ise, “Bulundurduğumuz araçlar zorlu şartlarda mücadele edecek donanımlara sahip, en uç noktalara gidebilir. Bu sebepten dolayı bu organizasyona bizim öncülük etmemiz gerektiğini düşündük. Bu etkinlik bu yıl bunla sınırlı kalmayacak, kar yağdığı sürece devam edeceğiz. Artvin esnafımız ve kulübümüz üyeleri tam destek verdi kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Artvin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri de bize desteklerini esirgemedi onlara de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir Başka Kulüp üyesi Ali Arslan ise, “2016 yılı biterken kulüp olarak böyle bir etkinliğe imza atmak istedik esnaflarımızın, mili parkların ve kendi imkanlarımızla tedarik yaparak doğaya çıktık. Memleketimizde kış şartları sert bu sene, bu nedenle yaban hayatına destek olmak istedik. Güzel bir etkinlik yaptığımızı düşünüyorum, diğer sivil toplum kuruluşlarının da yaban hayvanlarına desteklerini bekliyoruz. Gelecek nesillerin bu popülasyonları görmesi acısından Biz sürdürüle birli avcılıktan yanayız” dedi.

Son olarak kulüp üyesi Ahmet Onur Satır açıklamalarda bulundu. Satır, “Her hafta sonu normalde kendi zevkimize araçlarımız zorlu yollara sürer gezerdik. Bu hafta sonu ise kış şartlarının yoğun olduğu için yaban hayvanlarına destek olmak için araçlarımızın başına geçtik” dedi.

Etiketler:
Share
1892 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?