logo

Artvin Off Road Kulübü’nden Anlamlı Hareket

Artvin Off Road Kulübü tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun komvoyuna terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Fatih Çaybaşı’nın anısına çeşme yaptırıldı

 

Artvin Off Road Kulübü, çok anlamlı bir harekete imza attı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Artvin ziyaretinde PKK’lı teröristlerce yapılan saldırı girişiminde şehit düşen er Fatih Çaybaşı’nın anısına çeşme yaptırdı. Çeşme devlet erkanının katıldığı törenle açıldı. Çeşmenin şehit er Fatih Çaybaşı’nın şehit düştüğü yere yaptırılması ile birlikte şehidimiz ölümsüzleştirilmiş oldu. Artvin Off Road Kulübü bu hareketi ile gönülleri kazanmış oldu.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’in Şavşat İlçesi’ndeki konvoyuna yönelik 25 Ağustos 2016 tarihinde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Er Fatih Çaybaşı anısına, Artvin Off Road Kulübü tarafından çeşme yaptırıldı.
Şavşat İlçesi Soğuksu Mevkii’nde yaptırılan çeşmenin açılışı için Artvin Off Road Kulübü üyeleri araçlarına Türk bayrakları asarak konvoy halinde bölgeye geldi. Güvenlik önlemi alınan bölgedeki törene Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerci, Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ile Artvin Ofroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve üyeleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından dua edildi.
Şehit Düştüğü Yere Çeşme Yapıldı

Artvin Ofroad Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, hain saldırı sonucu bu noktada şehit düşen Fatih Çaybaşı’nın adını ölümsüzleştirmek için çeşme yaptırdıklarını belirterek bir daha böyle acı bir olayın olmamasını diledi.  
Vali Ömer Doğanay da yenilmeyeceklerini bir daha hem Artvin’e, hem dünyaya, hem de millete ve düşmanlara göstermek için burada olduklarını belirterek şöyle dedi:
“Belki küçük bir eser gibi görünebilir ama inşallah ebedi bir çeşme olacaktır. Biz her zaman şehitleriyle beraber yaşamış bir milletiz. İnşallah şehitlerimizle ve yaşayanlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde bu ezan ve bayrak altında ebediyete kadar devam edeceğiz” dedi.

Ardından Artvin Valisi Ömer Doğanay Artvin Offroad Kulübü adına Serkan Demirçelik’a plaketlerini takdim etti. Daha sonra kurdele kesilmesi ardından açılışı yapılan çeşmeden ilk suyu Vali Ömer Doğanay ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe  içti.

Etkinlikte duygusal anlar yaşanırken, yaptırılan çeşme ile birlikte şehit jandarma er Fatih Çaybaşı’nın adı ölümsüzleştirilmiş oldu. Açılışa katılan vatandaşlar, şehit er Fatih Çaybaşı’nın adının bundan böyle ölümsüz olacağını, şehitlerini asla unutmayacaklarını ve bu anlamlı davranışta bulunan Artvin Off Road Kulübü’nün de bu davranışının da unutulamayacağını söylediler. Şehit Fatih Çaybaşı’nın adına yaptırılan çeşme hizmet vermeye başlarken, çeşmeye büyük ilgi gösterildi.  

Share
1473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?