logo

reklam

Artvin Milletvekili Kışla’dan Bir Müjde Daha

Kışla: Sel bölgesinin yaralarını sarmayı sürdürüyoruz

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan bir müjde daha geldi. Bu sefer ki müjde 24 Ağustos tarihinde Hopa-Arhavi ve Borçka ilçelerinde yaşanan ve büyük hasara neden olan sel bölgelerine ilişkin bir müjde oldu.

Sel ve heyelan nedeniyle hasar gören karayolları ve Telekom hatlarının onarım ve de yenileme çalışmaları için gerekli olan ödenek sağlandı.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Amerika gezisi sırasında  yaptığı baş başa görüşmelerde gündeme gelen sel bölgesine acil ödenek desteği konusunda verilen talimatlar bir bir yerine getiriliyor.

Verilen talimatlar sonucunda Arhavi-Hopa-Sarp-Borçka Devlet Yolu, Arhavi-Ortacalar ve Hopa-Borçka-Artvin Devlet Yolunda meydana gelen sel felaketinde yaşanan tahribatın giderilebilmesi ve de onarımı için ivedilikle ödenek çıkarıldı.

Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün hesabına çıkartılan ödenek ile söz konusu Bölge Müdürlüğü tarafından Arhavi-Hopa-Sarp-Borçka Devlet Yolu, Arhavi-Ortacalar ve Hopa-Borçka-Artvin Devlet Yolunda meydana gelen sel felaketinde yaşanan tahribatın giderilebilmesi ve de onarımı için 29 Eylül 2015 Salı günü sel hasar ihalesi yapıldı.

Çok kısa süre içerisinde ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılarak çalışmaların başlanması bekleniyor.

Sel Bölgesinde Hasar Gören İletiş Hatları İçinde Gerekli Ödenek Sağlandı

Dr. Milletvekili Kışla’nın Başbakan Davutoğlu’ndan sel bölgesine ilişkin bir başka isteği ise Arhavi-Hopa ve Borçka’da hasar gören iletişim hatlarının yenilenme ve onarım çalışmaları için ödenek idi. Başbakan Davutoğlu’nun talimatı ile Ulaştırma Bakanlığı tarafından sel bölgesindeki iletişim hatlarının onarımı ve yenilenmesi çalışmalarında kullanılmak üzere gerekli ödenek sağlandı. Sağlanan ödenek ilgili kuruma gönderilirken sel bölgesindeki iletişim hatlarının onarımı ve yenilenmesi çalışmalarına başlanmış olup kısa sürede bitirilecektir.

Milletvekili Kışla konuya ilişkin kısa bir açıklamada bulunurken, 24 Ağustos 2015 Pazartesi günü Hopa-Arhavi ve Borçka ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan felaketinin yaralarını sarmak için Devletin ivedilikle çalışmaları başlattığını hatırlatarak, kendisinin de sık sık bölgeye gelerek eksiklikleri ve sorunları bizzat yerinde tespit ettiğini ve tespit ettiği sorunları çözmek için de çalıştığını söyledi. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi noktasında Başbakan Davutoğlu’nun büyük desteğini aldığını vurgulayan Kışla, Başbakan Davutoğlu tarafından verilen talimatlarla karayolları ve iletişim hatları noktasında ki hasarlar onarılacak ve yenileneceğini ifade etti.

Sel bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarının sürdüğünün de altını çizen Kışla, Başbakan Davutoğlu’na da verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Öte yandan sel bölgesinde hayatı normale döndürme çalışmaları da sürdürülüyor. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’da afattan zarar gören ilçelere sık sık ziyaret gerçekleştirerek sorunların çözümü noktasında gayretlerini sürdürüyor.

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
1266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?