logo

Artvin Medyasından Faruk Çelik’e Destek!

AK Parti’nin kurucuları arasında yer almış, ilimiz Artvin’e de büyük katkıları olan hemşehrimiz eski Bakan Faruk Çelik’e  Artvin medyasının kalemi sağlam gazeteci ve yazarlarından destek yazıları yazılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Yazar Tolga Gül’ün Bakan Faruk Çelik için yazdığı yazısı kamuoyu ile paylaşılmıştı. Gül’ün ses getiren o yazısının ardından ilimizin kalemi güçlü Gazeteci Yazarlarından Yüksel Kantar da  Faruk Çelik ‘i köşesine taşıdı.  Kantar köşe yazısı yazısında ise, Çelik’in siyasi bir duayen olduğunu ve hizmet adamı olduğu belirterek önemli açıklamalara yer verdi.

İşte Kantar’ın o yazısı…

Kantar: Faruk Çelik Siyasi Duayendir, Hizmet Adamıdır

Faruk Çelik Milli Görüş Geleneğinden gelen, Ak Partinin kurucuları arasında yer almış, yüreği vatan ve millet için atan , hizmeti Allah için yapan , davasını hiç satmamış gerçek Ak Partili olduğuna parti kurucusu olarak şehadet ve tanıklık ederim.

Bunu neden yazma ihtiyacı hissettim derseniz,bakan değilken aleyhinde olumsuz yorum yapanlar tekrar bilsin ki Sayın Çelik ülkemize büyük hizmetler yapmış, bu kubbede hoş bir seda bırakmıştır.

Bizat milli ve yerli politika üretmek adına yaptığı hizmetleri Bakanlık yaptığı dönemlerden özellikle biliyorum.

Siyasi sahnede devrim niteliğinde birçok hizmete imza atmıştır.

Faruk Çelik Tarım Bakanlığı döneminde “Milli Tarım” politikası ile gündemde yerini aldı. Ancak kabine değişikliği nedeni ile bu girişimi yarıda kaldı.

Özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde Sosyal Güvenlik kurumlarını tek çatı altında birleştirmesi , Devlet Bakanlığı döneminde Kendine bağlı olan Diyanet İşleri Başkanlığında Teşkilat Yasasını çıkarması , yine Alevi Çalıştayı en önemli icraatları ile tarihe geçti .

Bugün siyasi alanda güçlü kişiliğine koruyan Faruk Çelik e ihtiyaç hasıl olduğunda elini taşın altına koyacak karakterli bir kişiliğe sahiptir.

Bildiğimiz kadarı ile de Sayın Çelik siyasete NOKTA koymamıştır.

Aleyhinde söz söyleyenlere cevabımız şu olur , güneş balçıkla sıvanmaz. Hizmetlerin için Allah razı olsun sayın Bakanımız deriz .”

Gazeteci Yazar Tolga gül ise Faruk Çelik hakkında neler söylemişti?

İşte o Artvin kamuoyunda çok ses getiren yazısı: gelin bir kez daha hatırlayalım…

Faruk Çelik, İyi Bir Artvinlidir, Onu Siyasi Malzeme Yapmayız

“Son günlerde garip bir tartışma almış başını gidiyor. Zaman zaman bu tartışmalara Artvinli hemşerilerimiz de katılıyor. Bu tartışmanın adı Faruk Çelik ve tartışmanın çıkma nedeni de Çelik’in Artvin’de yaptığı ‘Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şahsıma görev verir ise partim görevden kaçmayız’ açıklamasıdır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı iken açıklanan kabine ile liste dışı kaldığında Faruk Çelik ile ilgili bir yazı yazmıştım ve Çelik’in bakanlıktan ayrılışının ilimiz açısından olumsuz bir gelişme olduğunu belirtmiştim. Ben halen aynı düşüncedeyim. Hatta o gün ki yazımda yine belirtmiştim ki kesinlikle devletimiz için de Faruk Çelik’in gidişi büyük kayıp idi. Faruk Çelik gibi siyasetçiler gerek ilimiz gerekse de ülkemiz açısından da önemli değerlerdir. Özellikle ilimiz açısından değerlendirdiğimiz Faruk Çelik’in görev yaptığı dönem içerisinde ilimize büyük katkıları olmuştur. AK Parti iktidarı döneminde Çelik’in bir çok alanda Artvin’in lehine çalışmalarda bulunmuş, ihtiyaç duyulan lobi oluşturma noktasında da bayrağı hep en önde taşıyan isim olmuştur. Yani Çelik bizim değerimizdir ve o değerin üzerine leke sürülmeye çalışılmasına öncelikle biz Artvinliler karşı çıkarız. Hiçbir Artvinli karşı çıkmasa da ben karşı çıkarım. Bizim değerlerimize leke sürdürtmeyiz ve de değerlerimizin tartışılmaya açılmasına müsaade etmeyiz.

Bakın bu yazdıklarımı Çelik’e bir yalakalık olarak değerlendirmeyin. Bugüne kadar Faruk Çelik ile gazetecilik-siyasetçi ilişkisi haricinde bir ilişkim olmamıştır ve bugünden sonra da olmayacaktır. Belki de tanıdığı, çalıştığı, bizzat ilişkide olduğu öncelikli gazeteciler arasında değilimdir ancak onun için öncelikli isimlerin hepsinden de fazla onu savunmuşumdur ve savunmaya devam edeceğimdir. Savunmamın tek sebebi onun iyi bir Artvinli olmasıdır ve Artvin için her zaman bir değer olabilmeyi başarmasıdır. Artvin kimliğine de bugüne kadar bir leke getirmemiştir. Siyasette her daim dik durmuştur ve durduğu yerde de oynak hareketler yapmamıştır. Ne ise o olmuştur. Allah siyasette onun yolunu daha da açık etsin. Ben, bakanlıktan alındığı ilk günde onun gidişinin büyük bir kayıp olduğunu söylemişimdir, bugün de söylüyorumdur. Bu bir kayıptır. Herkes için kayıptır. Bugün ismi Bursa Büyükşehir Belediyesi için geçiyor ise bu Bursa için büyük bir kazançtır. Aynı zamanda ilimiz içinde kazançtır. Belli ki Faruk Çelik isminden çekinen ve gözü Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde olan insanlar onu bir şekilde yedirtmeye çalışmaktadırlar ama yemezler diyorum. Faruk Çelik’in ismi Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçiyor ise bu çok önemli bir gelişmedir ve başta biz hemşerileri olmak üzere AK Partililer de bu yolda onun yanında yer almaktadır.

Faruk Çelik, Bursa’ya da Artvin’e de Büyük Hizmetlerde Bulunmuştur, Nankörlük yapmayın.”

Artvin’in ve Bursa’nın yetiştirdiği önemli siyasetçilerin başında gelen Faruk Çelik’in bugün ister kabul edin isterse etmeyin Bursa’ya da Artvin’e de büyük hizmetleri ve katkıları olmuştur. Bu ismin sağladığı katkıları buraya yazsam emin olun 50 tane köşe yazısı kadar yer kaplar. Şimdi böylesine bir isim sırf Büyükşehir Belediyesi’ne adaylıkta ismi geçiyor diye karalanmaya kalkılması vicdana sığar mı? Son yirmi yılda Bursa’ya yapılan hizmetlerin hemen hemen hepsinin altında imzası bulunan bir ismi sırf rakiplikten yok edebilmek için yapılanları görmezden gelmek, o verilen emekleri hiçe saymak hangi vicdana sığar. Yazıktır ve günahtır beyler, bayanlar. Gerek Bursalılar gerekse de Bursa’da yaşayan Artvinliler, bence nankörlük etmemek gerek. Faruk Çelik’in herkese bir katkısı vardır. O Bursa’da göğsünüzü gere gere övündüğünüz hizmetlerde de, Bursa’nın dağında da taşında da onun emekleri vardır. Hemşerimiz dediğiniz Artvin’de de bugün bir çok güzellikte Faruk Çelik imzası bulursunuz. Şimdi biz bu imzaları yok mu sayacağız? Nasıl görmezden geleceğiz?

Gelemeyiz ve yok da sayamayız. Faruk Çelik ister siyasetin içerisinde olsun, isterse de olmasın; gelecekte Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne aday olsun ya da olmasın onun değeri bizler için aynıdır. Onu siyasete malzeme yapmayız ve malzeme yapılmasına da müsaade edemeyiz. Yapanlarda karşılarında bizleri bulurlar. Ha hiç kimse karşılarına çıkmasa bilinsin ki kanımın son damlasına kadar ben mücadele ederim. Sorun yok. Ben, Bursa’nın da Artvin’in de son dönemlerde aldıkları hizmetlerin altında Faruk Çelik’in imzasının bulunduğuna bugün de, yarında, bu Dünya’da da, o Dünya’da da şahitlik ederim. Bakın henüz Şanlıurfa’yı saymadım bile.

Böylesine önemli bir değeri birkaç gelecek kaygısı ile yok sayacaksanız bunun elbette ki bir karşılığı olacaktır, bu böyle biline.

Share
856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
#

Artvin Medyasından Faruk Çelik’e Destek!” için 1 yorum

  1. Turgut Akkuş : diyor ki:

    Bir Urfalı’ ymış gibi yakışmadı mı? Yakıştı tabi ki de ; Urfalılar tarafından hiçte yadlanmadı. Çünkü neden ? Adam siyasetçi ! İnkarı yok. Her yere yakışan Bursa büyük şehir belediyesine çok daha güzel yakışır.