logo

Artvin Kış Mevsiminde de Turist Çekmeye Devam Ediyor

Artvin ve genelinde iki gündür hâkim olan kar yağışı özellikle yarıyıl tatiline giren çocukların yüzünü güldürdü. Kar yağışına aldırış etmeyen Artvinli gurbetçiler karın tadını ve Artvin’in doğal güzellikleri bir de kış mevsiminde yakından yaşamak için Artvin’e gelmeye başladılar.

 

Yaz aylarında yaylalara binlerce turist çeken Artvin ve ilçeleri, kış mevsiminde de yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yarıyıl tatilini fırsat bilen Artvinli gurbetçiler kış mevsiminin özellikle de karın tadını çıkarmak için memleketleri Artvin’e akın ediyor.

İzmit’te yaşayan Malik ve Emine Hacıoğlu çifti, kızları Zeynep ve Melis’in okullarının yarıyıl tatiline girmesi üzerine Murgul ilçesine bağlı Özmal Köyü’ne geldiler. Hacıoğlu ailesi Artvin’in temiz havası ve karın da tadını çıkarmak için Artvin’e gelmeyi tercih ettiler. Malik Hacıoğlu ailesi ile birlikte Özmal’da olmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak; “Ben ve eşim özellikle kızlarımız Zeynep ve Melis Artvin’e aşık. Her yaz olduğu gibi kış mevsiminde de tatil planımızı muhakkak Artvin’e yapıyoruz. Memleketimizin canlılığa ihtiyacı var. Bizler Artvinli gurbetçiler olarak Artvin’ine yaz kış demeden geliyoruz. Çünkü Artvin’imiz her mevsim yaşamaya değer bir yer. Kar yağışı köyümüz Özmal’ı beyaza bürüdü. Kızlarım ve yeğenlerim karın tadını çıkarıyor. Çocuklar için güzel bir fırsat oldu. Tatil için uzaklara gitmeye gerek yok Artvin’i bir de kış mevsiminde göremeyenlere sesleniyorum burası adeta cennetten bir köşe. Ailem annem ve babam da kış aylarında Özmal’da yaşamayı tercih ediyorlar. Çünkü Özmal Köyü kışın bile ulaşımın rahatça sağlandığı bir yer. Bizde burada olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya Artvin’in Kar Manzaraları İle Büyüleniyor

Artvin ve ilçelerinin coğrafyasının beyaz örtüyle kaplanması ile ellerine fotoğraf makineleri ile kameralarını alan vatandaşlar özellikle de hafta sonunu da fırsat bilerek doğa manzaralarını görüntülediler. Sosyal Medyadaki kişisel paylaşım sayfalarına Artvin’in kar manzaralarını atan vatandaşların fotoğraflarını görenler kar manzaraları karşısında yaptıkları yorumlarda büyülendiklerini belirttiler. Sosyal Medya da Artvin’in beyaz örtüyle kaplı görüntüleri paylaşım rekorları kırarken, fotoğraflarda beyaz örtünün Artvin’e bir hayli yakıştığı gözlendi.

Share
1918 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?