logo

Artvin Kenan Hocasına Ağladı!

Kazım Karabekir Lisesi’nin unutulmaz hocalarından Kenan Kızılkaya İzmir’de Toprağa Verildi

Artvin Kurban Bayramı’nın 3.gününde şok bir haber ile sarsıldı. Artvin Kazım Karabekir Lisesi’nin efsane müdürlerinden Kenan Kızılkaya’nın (64), emeklilik yıllarını geçirdiği İzmir’de vefat ettiği haberi Artvin’de şok etkisine neden oldu. Bayram neşesini kaçıran bu haber ilde büyük üzüntüye neden olurken, efsane lise müdürü Kenan Kızılkaya, İzmir Güzelbahçe Çamlı Köyü’nde toprağa verildi. Kenan Kızılkaya 2009 yılında yine kurban bayramında eşini Uzundere ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında kaybetmişti. Artvin’de müdürlük yaptığı dönemlerde yetiştirdiği yüzlerce öğrencide büyük emekleri bulunan Kenan Kızılkaya’nın ölüm haberi sosyal medyada paylaşılırken öğrencileri duydukları habere inanamadı. Gözyaşları arasında toprağa verilen Kenan Kızılkaya’ya dualar edildi.

İzmir’deki Evinde Sabaha Karşı Vefat Etti

Artvin Kazım Karabekir Lisesi’nde 80’li yılların sonu ve 2000 yılının başına kadar lise müdürlüğü görevini yürüten 64 yaşındaki emekli öğrenmen Kenan Kızılkaya İzmir Güzelbahçe’de ikamet ettiği evinde Kurban Bayramı’nın 3.gününde sabaha karşı vefat etti. Uzun yıllardır Koah hastalığı tedavisi gören Kenan Kızılkaya sabaha karşı evinde rahatsızlanarak vefat etti. Kızılkaya’nın vefat haberi kısa sürede Artvin’e ulaştı. Artvin’in efsane müdürlerinden olan ve yüzlerce öğrenci ve öğretmen yetiştirmiş bir kariyere sahip bulunan Kenan Kızılkaya’nın ölüm haberi sosyal medya aracılığıyla yayıldı. Öğrencileri ve birlikte görev yaptığı öğretmen ve memur arkadaşları bu habere inanmak istemeseler de haber doğruydu. Yıllarca Artvin’e büyük emekler vermiş olan Kenan Kızılkaya hoca artık yoktu. Onun öğretmen ve öğrencileri sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla anarlarken, duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Kimsenin inanmak istemediği bu vefat olayı aynı zamanda büyük bir kötü rastlantıya da neden olmuştu. 2009 yılında eşi Hacer Kızılkaya’yı Kurban Bayramı’nda Uzundere’de birlikte geçirdikleri trafik kazası sonrasında kaybeden Kenan Kızılkaya’nın da Kurban Bayramı’nda vefat etmiş olması acı bir tesadüf olarak nitelendirildi.

İzmir Güzelbahçe Çamlı Köyü’nde Defnedildi

Artvin’in efsane lise müdürü Kenan Kızılkaya’nın vefat haberi Artvin’de büyük bir üzüntüyle karşılandı. Haberi duyanların İzmir’e cenazeye katılmak için hareket ettikleri görüldü. Efsane öğretmen ve lise müdürü Kenan Kızılkaya için İzmir Güzelbahçe Çamlı Köyü Camiinde Kurban bayramının 4.günü ikindi namazında cenaze merasimi düzenlendi. Cenazeye Kenan Kızılkaya’nın yakınları, birlikte görev yaptığı öğretmen arkadaşları ve bazı öğrencileri katıldılar. Cenazeye katılanlar Kızılkaya’nın iki evladına ve yakınlarına başsağlığı dilediler. Kenan Kızılkaya, Çamlı Köyü Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazını ardından Çamlı Köyü mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.

Kenan Kızılkaya’dan geriye Kazım Karabekir Lisesi’nde görev yaparken biriktirdiği anılar, dostluklar ve yetiştirdiği onlarca öğretmen ve yüzlerce öğrenci kaldı. Uzun yıllar Artvin’e ve Artvinlilere hizmet eden Kenan Kızılkaya’nın öğrencileri onun hakkında güzel sözlerle dolu paylaşımlarda bulunarak hocalarına dualar ettiler ve rahmet dilediler. Bizlerde gazetemiz olarak Kenan Kızılkaya’ya Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Share
1384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?