logo

“Artvin Işıl Işıl”

Artvin Türkiye’nin en ışıl ışıl kentlerinden biri oldu. ÇORUH EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından yapılan aydınlatma çalışmaları sonucunda Türkiye’nin en ışıl ışıl kentlerinden biri haline gelen Artvin’de 2014 yılında 3 bin yeni armatör sisteme ilave edilirken, 2015 yılında ise 4 bin adet armatörün daha şehrin ışıl ışıl olması için sisteme dahil edileceği belirtildi.

Türkiye’nin en iyi aydınlatılan şehirlerinden biri olan Artvin’de 2015 yılında da bu çalışmalar artan bir hızla devam ettiği bildirildi.

ÇORUH EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yaklaşık 50 bin Aydınlatma Armatörü’nün bulunduğu il genelinde, 2014 yılında 3 bin yeni armatör sisteme ilave edildi ve 8 binden fazla armatörde onarılarak devreye alındı.

Bunların haricinde Arhavi Boğaziçi Mahallesi, Sarp, Damar,Çifteköprü, Demirkaya gibi bir çok köy ve mahalleye yeni aydınlatma şebekesi tesis edilmiş olup, bunlara da 300 civarında armatör takılarak daha aydınlık hale getirilmiştir.

2015 yılında da bu çalışmalara devam edileceğini bildiren ÇORUH EDAŞ, 4 bin adet daha yeni armatörün sisteme dahil edilmesinin planlandığını ve böylece şehir köy ayrımı olmadan tüm il coğrafyasının daha iyi aydınlatılacağı açıklandı.

“Yurt Yolu Aydınlatıldı”

ÇORUH EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, Seyitler Köyü’nde bulunan ve Kredi Yurtlar Kurumuna ait 500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunun yaya yolunu da aydınlattı.

Yurda daha kısa yoldan ulaşmak için bir süre önce inşa edilen yaklaşık 250 metrelik merdiven yolun, öğrenciler için geceleri tehlikeli olabileceğini gördüklerini belirten ÇORUH EDAŞ yetkilileri, bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için bu yolun aydınlatılmasına karar verildiğini ve çok kısa bir sürede bunu gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Daha önce de, 4 kilometrelik üniversite yolunu Artvin Şehir girişindeki köprüyü ve Köprü kavşağını aydınlatarak, gerek araç ve gerekse yayaların can ve mal güvenliği açısından önemli bir hizmete imza atan ÇORUH EDAŞ, yurt yolu aydınlatma ile de vatandaşların ve öğrencilerin taktirini topladı.

Gerçekleştirilen bu çalışmalar ile ışıl ışıl haline gelen Artvin’in akşam saatlerinde çekilen görüntülerde çalışmaların ne derece başarılı olduğunu gözler önüne serdi. Bu görüntünün oluşmasından dolayı vatandaşlar ÇORUH EDAŞ İl Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Share
1026 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?