logo

Artvin HSM Çalışmalarına Devam Ediyor

 

Acil Obstetrik Ve Yenidoğan Bakım(AOYB) Çekirdek Ekip Grup Toplantısı Yapıldı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından ulusal program olarak yürütülen Acil Obstetrik ve Yenidoğan bakım programı kapsamında yılda iki defa gerçekleştirilecek olan çekirdek ekip stratejik planlama grubu toplantısının birincisi Artvin Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Güleç başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Güleç başkanlığında düzenlenen toplantı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm. Dr. Nazan Özkal Yakarışık’ın açılış konuşması ile başladı. Toplantıya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Şeker, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Osman Dursun, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğin’den Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Ömer Faruk Yağlı, Hastane Yöneticisi Op. Dr. İrfan Akalın, ilgili Şube Müdürleri ve personeller katıldı

Toplantıda, gebe takiplerinin daha düzenli yapılması, anne ve bebek ölümlerinin gerçekleşmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alınması, İl Merkezi ve İlçelerde farkındalık oluşturma adına yapılabilecekler ele alınıp fikir birliği sağlandı.

Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?